Śpiewali i recytowali w obcych językach

Piosenka i poezja są idealnym sposobem nauki języków obcych. Uczniowie I LO w Lubartowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności językowe, talenty wokalne i recytatorskie w II  Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej.     
I Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie  3 grudnia zorganizowało II Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim udział 16 uczestników, którzy zaprezentowali 15 utworów w języku francuskim, niemieckim i rosyjskim. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach – recytacja wiersza i piosenka. Jury oceniło stopień trudności utworów, czystość i poprawność wykonania, aranżację i poziom językowy. Ponadto pod uwagę brano ogólne wrażenie artystyczne i umiejętność prezentacji. Organizatorami konkursu byli  Monika Granżan i Marcin Brodzik.
Opr. Red.

Wyniki:
W kategorii „piosenka” zwyciężyła Milena Majewska z klasy 1C, drugie miejsce zajęła Sylwia Hunek z 1H. Na trzecim miejscu uplasowali się Paweł Krasucki z 3D oraz duet z klasy 1G Emilia Barszcz i Kacper Rusek.
W kategorii „recytacja wiersza” zwyciężyła Monika Prokopiuk z klasy 3D, drugie miejsce zajęła Ewelina Zdunek z 1A. Miejsce trzecie przypadło uczennicy klasy 1G Oli Jaworek.

DSC_0006 DSC_0017 DSC_0020