Spłonęły dwa auta

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 02.12. do dnia 08.12.na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 1 miejscowe zagrożenie oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 03.12. w miejscowości Łukówiec, gm. Firlej, na zatoce autobusowej zapaliła się instalacja elektryczna w samochodzie osobowym marki Volkswagen Passat. Dzięki szybkiej interwencji użytkownika pożar nie zdążył rozprzestrzenić się na cały pojazd. W działaniach gaśniczych brał udział zastęp JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Firleju.

Dwa kolejne pożary miały miejsce w Kocku (07.12. przy ulicy Wojska Polskiego oraz 08.12. na drodze krajowej DK48). W obu przypadkach samochody osobowe (Fiat Seicento oraz Audi 80) uległy całkowitemu spaleniu. W działaniach gaśniczych brał udział zastęp JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Kocku.

W dniu 08.12. o godz. 1346 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Elżbietów, gm. Michów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG w Lubartowie stwierdzono, że doszło do pożaru w przedsionku domu jednorodzinnego. W obiekcie zamieszkiwało łącznie 7 osób. Pierwszy na miejscu działań zastęp OSP z Michowa zabezpieczył miejsce zdarzenia, odłączył energię elektryczną oraz ewakuował przebywającą w obiekcie 65 letnią kobietę. Po przybyciu na miejsce działań Zespołu Ratownictwa Medycznego kobietę przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Działania straży polegały również na oddymieniu, przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń oraz przeprowadzeniu pomiarów detektorem wielogazowym, który nie wykazały obecności tlenku węgla. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp JRG Lubartów oraz 2 zastępy z OSP
w Michowie.