Społeczność RCEZ dzieli się darem życia

 25 maja w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie we współpracy z klubem HDK PCK Lewart z Lubartowa odbyła się „Majowa akcja poboru krwi” pod Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały, która odniosła wspaniały sukces. Cenny dar życia – krew oddało aż 24 osoby, a 11 z nich zrobiło to po raz pierwszy. W sumie zebrano 10,8 litra krwi!

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim za udział w akcji krwiodawczej. W pierwszej kolejności dziękujemy wszystkim krwiodawcom za okazaną empatię, serce i chęć niesienia pomocy innym. Dziękujemy zarówno tym, którzy krew oddali, jak również tym, którzy przybyli, ale oddać jej nie mogli. Dziękujemy cudownej ekipie z RCKiK. Dziękujemy Pani Staroście Ewie Zybale za wsparcie naszej akcji i objęcie jej Honorowym Patronatem oraz Burmistrzowi Miasta Lubartów Krzysztofowi Paśnikowi, który również oddał krew. Podziękowania kierujemy do darczyńców, za przekazanie upominków dla naszych krwiodawców:

Starostwo Powiatowe w Lubartowie

Urząd Miasta Lubartów

Cukiernia Siej

Inter Cars S.A.

INTERDUO Bujek Kłopotek Sowa sp.j.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o w Lubartowie

SOLBET Lubartów S.A.

ZPHU Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz i Halina Sp.j

Dziękujemy Panu Jarosławowi Krupce za koordynację i opiekę nad sprawnym przebiegiem wydarzenia..

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu też nie zawiedli i pomogli w organizacji, zapewniając krwiodawcom i ekipie z RCKiK słodki poczęstunek.

Zapraszamy już teraz wszystkich na kolejną akcję dzielenia się najcenniejszym darem – darem życia.

RCEZ