Społeczność ukraińska podziękowała za darmowe kursy polskiego

Około 90 obywateli Ukrainy wzięło udział darmowej nauce języka polskiego w Lubartowie. Wczoraj (5 października) w ratuszu podsumowano projekt, który sfinansowała firma ROTO.

Firma ROTO przekazała kwotę 71540,00 zł. na organizację kursu języka polskiego dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego miasta i powiatu. 30 czerwca firma podpisała umowę darowizny z lubartowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, który przy współpracy z Urzędem Miasta i jednostkami miejskimi włączył się w organizację tego przedsięwzięcia.

W kursie uczestniczyło około 90 obywateli Ukrainy, zarówno dorosłych jak i dzieci. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1 i trwały od 1 lipca do 30 września.

– Dziękujemy tym, którzy sfinansowali ten projekt i pomogli w jego realizacji – mówiła 5 października podczas podsumowania Oksana Luniak, która była łącznikiem między UTW, a społecznością uchodźców. – Trudno wyrazić te emocje i wdzięczność, które odczuwamy.

W spotkaniu uczestniczył zastępca burmistrza Tadeusz Małyska, Ryszard Trybalski, prezes UTW oraz przedstawiciel firmy ROTO – Paweł Hryniewicz.

(kw)