„Społem” bliżej mieszkańców miasta

Od początku istnienia Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa tradycją jest nagroda dla Czytelników „Lubartowiaka”. Nieprzerwanie od 22 lat tę nagrodę funduje firma Społem, za co serdecznie dziękujemy. Na temat nagrody i działalności Społem rozmawiamy z prezesem Grzegorzem Poznańskim.

 

Firma Społem Lubartów Sp. z o.o. jest fundatorem nagrody dla Czytelnika „Lubartowiaka” w Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa. Jak rozpoczęła się ta współpraca?

– Historia naszej firmy ściśle związana jest z miastem Lubartów, ponieważ sięga roku 1916, więc ponad 100 lat jesteśmy w Lubartowie ze społeczeństwem i wydarzeniami. Kiedy „Lubartowiak” ogłosił pierwszy Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa, uznaliśmy z ówczesnym redaktorem naczelnym, że nasza firma ufunduje tę nagrodę dla Czytelnika. Dlaczego dla Czytelnika? Chcieliśmy mieć żywy kontakt z Czytelnikami miejskiej gazety, a jednocześnie klientami naszych sklepów. Pomysł w tamtym czasie powstał spontanicznie i tak na każdy plebiscyt fundowaliśmy nagrodę – sprzęt AGD i RTV i wręczaliśmy w Centrum Handlowym „Merkury” przy oprawie artystycznej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Ta wspólna inicjatywa przetrwała przez te wszystkie lata, z czego bardzo się cieszymy.

Możemy zatem liczyć na wsparcie w plebiscycie w kolejnych latach?

Już na początku każdego roku pracownicy przypominają, że będzie Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa i musimy się zastanowić, jaką nagrodę byśmy chcieli przekazać dla Czytelnika „Lubartowiaka”. Możemy jednocześnie uhonorować naszego klienta. Dzięki temu tworzymy tradycję w mieście. Zawsze chętnie taką nagrodę fundujemy i dokąd będzie plebiscyt, będziemy wspierali i z przyjemnością obdarowywali nagrodą Czytelnika „Lubartowiaka”.

Firma Społem wzięła udział w plebiscycie pisma „Wiadomości handlowe”. Proszę opowiedzieć o tym..

– Chciałbym się pochwalić, że do ogólnopolskiego rankingu najlepszych marketów został zgłoszony sklep GAMA nr 18 przy ul. Lipowej. Sklep zakwalifikował się do 5 najwyżej ocenionych w kraju. 10 maja odbyła się gala w Warszawie, na której zostały przyznane nagrody i wręczone dyplomy dla tych, którzy się znaleźli w ścisłej czołówce 5 najlepszych sklepów. Bardzo się cieszymy, że po raz drugi możemy takie wyróżnienie otrzymać. A o naszym sklepie nr 18 był artykuł w prasie branżowej. Mogę przy okazji wspomnieć, że dwa lata temu sklep GAMA nr 27 przy ul. Lubelskiej 80 był nominowany do 5 najlepszych w kategorii większych powierzchniowo marketów w Polsce.

Jak wygląda bieżąca działalność Społem Lubartów?

Obecnie posiadamy 12 sklepów pod marką GAMA, w tym 4 w okolicach Lubartowa. Nasze placówki wyposażone są w nowoczesne urządzenia służące podniesieniu jakości obsługi klienta. Niepokoi nas wprowadzenie ustawy o zakazie handlu w niedziele. Pierwsze nasze obserwacje wskazują, że obroty z zamkniętych w niedziele placówek nie przekładają się na inne dni tygodnia, więc tracimy na tym. Bardzo dużo uwagi przykładamy do produkcji piekarsko-ciastkarskiej, dbając o dobrą jakość. Wprowadzamy nowe asortymenty ciast, które cieszą się uznaniem klientów. W przypadku pieczywa, dużą uwagę zwracamy na ekologię. Chcemy, żeby klienci mieli możliwość spożywania dobrego i smacznego pieczywa.

Warto wspomnieć też o projekcie termomodernizacji Centrum Handlowego „Merkury”…

– Szykujemy duży projekt na termomodernizację naszego obiektu CH „Merkury”. Jest to budynek, który ma 36 lat i od momentu powstania nie było dużego remontu. Jest potrzeba docieplenia, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej i instalacji centralnego ogrzewania, na dachu zainstalowane będą panele fotowoltaiczne. Zdjęte zostaną też słynne łuski z blachy, co poprawi wygląd naszego obiektu. Jesteśmy w fazie przygotowywania wniosku. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy od tego, czy otrzymamy dotację z funduszy unijnych.

Przy okazji chcę dodać, że nasza firma uzyskała dotację na fotowoltaikę. Na dachu sklepu nr 27 przy ul. Lubelskiej 80 zostanie zainstalowanych 110 paneli fotowoltaicznych o mocy 30 kW, co pozwoli nam na zmniejszenie opłat z tytułu energii elektrycznej.

Rozmawiała: Sylwia Nowokuńska

a