Sportowa Kozłówka

19 sierpnia, w godz.11.00-16.00 Muzeum Zamoyskich w Kozłówce organizuje pierwszą w ponad 70-letniej historii muzeum imprezę o nazwie „Sportowa Kozłówka”. Będzie to rodzinny piknik, który ma na celu przypomnieć opinii publicznej o sportowej tradycji Kozłówki.

To tutaj w 1924 roku z inicjatywy Adama Zamoyskiego, II ordynata kozłowieckiego a jednocześnie wieloletniego prezesa (1924–1936) Związku Towarzystw Gimnastycznych, zostało założone kozłowieckie gniazdo „Sokoła”. Jego powstanie poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Leszek oraz Michał. Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z powiedzeniem: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Będzie można spotkać przedstawicieli różnych dyscyplin i wraz z nimi pograć m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, bule, futbol amerykański, baseball, Lacrosse. Nie zabraknie także pokazów tanecznych, zmagań drużynowych, gier i zabaw dla najmłodszych, konkursów i wielu niespodzianek. Dzięki naszym partnerom, żaden z uczestników nie wyjdzie z pikniku z pustymi rękami.

Celem imprezy jest: rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz pozytywnych cech charakteru,  wdrażanie do czynnego wypoczynku oraz do współdziałania i współpracy w grupie , integracja dzieci z różnych środowisk oraz promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz zasad fair-play, szacunku i tolerancji.

Imprezę wspierają: Zarząd Województwa Lubelskiego (www.lubelskie.pl), Ministerstwo Sportu i Turystyki (www.msit.gov.pl), Stowarzyszenie Sąsiedzi (sasiedzi.org.pl), OSM Krasnystaw (www.krasnystaw.eu), Hurtownia Wodzianka (www.wodzianka.pl), Szkoła Podstawowa z Samoklęsk (www.spsamokleski.pl), Klinika Ortomix (ortomix.lublin.pl).

Plan imprezy:

11.00 – start imprezy,

11.30 – nauka zumby (Anna Knefel),

12.00 – futbol amerykański (Tytani Lublin),

13.00 – wielki mecz siatkówki: Pracownicy Muzeum Zamoyskich vs. Turyści,

13.40 – lacrosse (Ułani Lublin Lacrosse Club),

14.30 – baseball (Ravens Lublin Baseball Club),

15.10 – pokaz tańców latynoskich (Szkoła Tańca „Sukces” z Lublina),

16.00 – zakończenie imprezy

W programie także:

– dostępne boiska do gry w siatkówkę, petankę (bule) oraz w piłkę nożną pod okiem specjalistów z Socatots Lublin i Brazilian Soccer Schools Lublin,

– skok przez kozła,

– konkurs rzutu piłką lekarską,

– darmowe dmuchańce,

– gry i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów,

– Mały Człowiek – Wielki Kibic – uczymy się kibicować z klasą,

– upominki dla każdego, kto weźmie udział w aktywnościach fizycznych,

– darmowy poczęstunek dla każdego aktywnego uczestnika,

– strefa gastronomiczna z kuchnią polową, FreshBike i barbecue!

– muzyka, taniec i śpiew.

Adam Kościańczuk