Sportowe sukcesy uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej

Nikogo nie trzeba przekonywać, że sport to zdrowie. Wiedzą o tym doskonale uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, którzy chętnie biorą udział w różnego rodzaju zawodach i turniejach sportowych.

Rok szkolnym 2021/2022 siedmioosobowa reprezentacja chłopców przywitała udanym startem w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym w Leszkowicach i wywalczeniem awansu do etapu rejonowego. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Adam Nadulski, Szymon Nowaczek, Bartosz Błazucki, Maciej Sowa, Jakum Kisiel, Michał Maciak, Mikołaj Podgórniak.

Kolejnym sukcesem sportowców z RCEZ zakończył się start reprezentacji lekkoatletów w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej organizowanej w ramach Licealiady 2021/2022. Współzawodnictwo miało charakter drużynowy i było podzielone na bloki: szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutów oraz sztafetę. Reprezentanci szkoły rywalizowali tu w następujących dyscyplinach: sztafeta 4×100 metrów, bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, bieg na 1500 metrów, pchnięcie kulą, skok w dal. Po zaciętej rywalizacji drużyna z RCEZ uplasowała się na drugim miejscu, dzięki czemu awansowała do etapu rejonowego rozgrywek. W skład drużyny wchodzili następujący uczniowie: Bartosz Błazucki, Kacper Błazucki, Maciej Kuźma, Daniel Niedbalski, Szymon Nowaczek, Daniel Rybacki, Krystian Supryn, Wojciech Wielgos, Wiktor Wiśniewski, Wojciech Zalewski, Kamil Żuk.

Gratulujemy obu drużynom awansu do kolejnych etapów zawodów i życzymy im zajęcia wysokich miejsc na podium!

RCEZ