SPORTOWO-REKREACYJNE POWITANIE WAKACJI

W tym roku rozpoczęcie wakacji w naszym mieście zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Tuż po tym, jak dzieci i młodzież odbiorą świadectwa w Lubartowie odbędą się dwie duże imprezy. W sobotę 24 czerwca będzie miała miejsce V edycja biegu charytatywnego „Pokój i dobro”. Dzień później ogromna grupa uczestników spotka się na XXIV Święcie Roweru. Obie imprezy odbędą się pod patronatem „Lubartowiaka”.

POBIEGNIJ CHARYTATYWNIE DLA BIANKI

Trwają przygotowania do V edycji biegu charytatywnego „Pokój i dobro”, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Impreza odbędzie się w sobotę 24 czerwca.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia 2017”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie niespełna rocznej lubartowianki Bianki. Dziewczynka choruje na rzadkie schorzenie, zwane potocznie klątwą Ondyny, które może przyczynić się do jej śmierci. Bianka jest jedną z 20 osób w Polsce, u których stwierdzono tę chorobę, natomiast na świecie ze zdiagnozowaną klątwą Ondyny żyje jedynie 300 pacjentów. Żeby samodzielnie oddychać dziewczynka potrzebuje operacji, której koszt wynosi 500 tys. zł.

– I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA BIANKI i pomóż jej lepiej żyć! Mamy już ponad 50 biegaczy z potwierdzoną płatnością i kolejne 50 osób zapisanych, ale które jeszcze nie opłaciły startowego. Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl – mówi szef sztabu organizacyjnego Marcin Socha.

ŚWIĘTO ROWERU JUŻ PO RAZ 24

W niedzielę 25 czerwca już po raz dwudziesty czwarty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników.

Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki.

O przygotowaniach do XXIV Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:

– Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy z nas, który przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Pokażmy całemu krajowi, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem naszej wspólnej imprezy jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszamy. Dla uczestników przygotowaliśmy 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. W tym roku ubierzemy uczestników na biało, bo w takim kolorze będą okolicznościowe koszulki. Ciągle pracujemy nad szczegółowym programem imprezy. Odwiedzi nas plejada gwiazd polskiego kolarstwa – Zbigniew Spruch, Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Jan Brzeźny, Jan Jankiewicz, Roman Cieślak. Będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy z mistrzami kolarstwa. Część imprezy poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner.

ig