Spotkania ze sztuką w PMDK

PMDK w Lubartowie zaprasza serdecznie wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy XIII Spotkań ze Sztuką „Kolekcje 2017”. Wydarzenie odbędzie się 27 października o godz. 18.00 w Galerii Międzyziemie PMDK przy ul. Szaniawskiego 64 w Lubartowie.
Pierwsza edycja „Kolekcji” odbyła się w 2001 r. w Szkole Podstawowej w Nowodworze za sprawą pani Grażyny Bednarczyk, która zorganizowała tam pierwszą wystawę promującą lokalnych artystów. Pomysłodawczyni „Kolekcji” zaproponowała Młodzieżowemu Domowi Kultury w Lubartowie kontynuację Spotkań ze Sztuką i od tej pory odbywają się one właśnie w Galerii PMDK.

Na tegorocznych „Kolekcjach” swoje prace wystawią znakomici artyści – malarze, rzeźbiarze i fotograficy – związani z naszym regionem:  br. Bogdan Augustyniak, Marcin Bronisz, br. Piotr Dolezol, Izabella Dybała, Rafał Eret, Joanna Gielecka, Małgorzata, Gorzelewska-Namiota, Katarzyna Kamianowska, Marek Kwasek, Iwona Malinowska, Edyta Weremczuk, Agnieszka Wójtowicz i Agnieszka Wróbel. Komisarz wystawy: Katarzyna Grabowska. Wstęp wolny.

 

Urszula Bednarczyk