Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem

 Spotkanie z księdzem Arkadiuszem Paśnikiem – niezwykłym kapłanem i proboszczem lubelskiej parafii pw. Świętego Michała Archanioła (posługującym również przez wiele lat w Lubartowie) odbędzie się 14 listopada o  18:30 w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

 

Ksiądz Arek Paśnik jest  autorem bestsellera „Obietnica”, książek „Znamię”, „Dar”, „Lęk” i najnowszej książki „Miłość”, której będzie poświęcone spotkanie oraz współautorem rozważań różańcowych „Różaniec dla dwojga”. W czasie spotkania będzie możliwość wysłuchania fragmentów książek, indywidualnej rozmowy z autorem, zadawania pytań oraz zakupu książek i uzyskania autografu.

Ksiądz Arkadiusz o sobie:
„Od dwudziestu lat jako ksiądz towarzyszę ludziom. Nie brakuje wśród nich głęboko zranionych. Uczciwie stwierdzam, że nie udało mi się nikogo uzdrowić. Nie udało mi się sprawić, by drugi człowiek stał się wolny od wyrządzonej mu krzywdy. Przez lata kapłańskiej służby szukałem cudownego lekarstwa. Magicznej recepty. By móc leczyć cudze i swoje rany. Nie znalazłem. Szukali go dla mnie inni. Choć tak bardzo się starali, nie znaleźli. Ja też nie zostałem uzdrowiony. Wciąż jestem, jaki byłem. Rany zabliźniają się i krwawią. Krwawią i zabliźniają się. Okazało się, że w moim życiu uzdrowienie nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest dar, który wszystko zmienia. Miłość. Ona dodała mi sił, by dźwigać siebie i innych. By w ogóle żyć. Miłość nie usunęła moich ran, ale przyniosła odwagę. Siłę do codziennego pokonywania siebie”.