Spotkanie edukacyjne – „Seniorze, nie daj się oszukać”

14 września o godzinie 10:00 w kinie Lewart odbędzie się spotkanie edukacyjne lubartowskich policjantów seniorami. Dotyczyć ono będzie oszustw na tak zwanego wnuczka, policjanta czy wypadek, a głównie ich zapobieganiu. Funkcjonariusze odpowiedzą na nurtujące seniorów pytania oraz przekażą im najważniejsze informacje, jak nie dać się oszukać.

Przedsięwzięcie realizowane jest zgodnie z projektem ,,Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności” a także wewnętrzną akcją edukacyjną Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie pod nazwą ,,Seniorze, nie daj się oszukać”. Głównym tematem spotkania jest upowszechnienie wiedzy na temat specyfiki oszustw na tak zwanego ,,wnuczka” pod różną legendą ( na wnuczka, na policjanta, na wypadek)

Bezpośrednie spotkania z seniorami są doskonałą okazją do omówienia najważniejszych elementów związanych z bezpieczeństwem osób starszych i sposobów postępowania z potencjalnym oszustem. Funkcjonariusze odpowiedzą na nurtujące seniorów pytania oraz przekażą im najważniejsze informacje, jak nie dać się oszukać.