Spotkanie z autorką książek o Lubartowie Ewą Sędzimierz

Spotkanie z autorem to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z książką. W środę 13 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2,  uczestniczyły w zorganizowanym w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa, spotkaniu z autorką książek o Lubartowie  dr Ewą Sędzimierz.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstawały jej książki, zaprezentowała dzieciom publikacje własnego autorstwa, odpowiadała na pytania zaciekawionych dzieci.

     Pełne emocji przedpołudnie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że takie spotkania są aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście. Przedszkolaki z grupy „Misie” i ‘Pszczółki” podziękowały pani Ewie Sędzimierz piosenką, wierszem oraz wręczyły kwiaty i pamiątkowy dyplom. Na zakończenie spotkania nasza Dyrektor Pani mgr Beata Guz obdarowała wszystkie dzieci przypinką z logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Przedszkole nr 2