Spotkanie z leśnikiem w Przedszkolu nr 4

Przedszkolaki z grup Jeżyki, Misie oraz Biedronki  z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie w dniu 15 października zrealizowały kolejne zadanie przewidziane Międzynarodowym Projektem Edukacyjnym pt. „Piękna Nasza Polska Cała” – „Zielona Niepodległa”. Tego dnia zaprosiliśmy do naszej placówki leśnika pana Michała Karpińskiego z Nadleśnictwa Lubartów, który w ciekawy sposób opowiedział przedszkolakom o tym, czym zajmuje się leśnik.

Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o drzewach, poznały gatunki drzew liściastych oraz iglastych, zwyczaje zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zbliżająca się zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a niektórym zmienia się futro. Zapoznaliśmy się z odgłosami jakie wydają zwierzęta.

Następnie przedszkolaki przystąpiły do praktycznego działania i wspólnie z zaproszonym gościem, udały się do ogrody przedszkolnego, w celu wspólnego zasadzenia sadzonki sosny czarnej.

Dzieci obiecały że będą szczególnie dbać o te drzewko, obserwować jak rośnie.

Realizując powyższe przedsięwzięcie, „mali ekolodzy” w praktyczny sposób, przyczynili się do zwiększania drzewostanu w naszej lubartowskiej okolicy i wpisali się w ideę obchodzonego w minionych dniach Święta Drzewa. 

Składamy serdeczne podziękowanie panu Michałowi Karpińskiemu z Nadleśnictwa Lubartów za zaangażowanie i włożoną pracę w realizację powyższego wydarzenia edukacyjnego.

G. Szymona, S. Wojnowska, K. Krasa-Chudek