SPOTKANIE Z ROBERTEM KUDELSKIM

Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa na chwilę zamieniło się w … teatr, w którym wszystko zdarzyć się może. Głównym bohaterem tego spektaklu był sam Robert Kudelski. Przyjechał on na spotkanie z młodzieżą, która wszystko fantastycznie przygotowała wprowadzając aktora serialu „Na Wspólnej” w prawdziwe zaskoczenie. Robert Kudelski jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Zadebiutował rolą Romea w spektaklu „Romeo i Julia” w reżyserii samego Adama Hanuszkiewicza.

W spotkaniu zorganizowanym 22 marca udział wzięli również zaproszeni goście, między innymi wójt Gminy Niedźwiada oraz Dyrektor Biura Obsługi Oświaty. Spotkanie rozpoczęła uczennica, która wyśpiewała aktorowi jedną z piosenek wykonywanych przez niego w programie „Jak Oni Śpiewają”. Robert Kudelski zajął trzecie miejsce w V edycji programu.

Szerokiej publiczności dostarczyła mu rola Michała Brzozowskiego w serialu „Na Wspólnej”. Dlatego też publiczność w dalszej części spotkania mogła oglądać fragment 1641 odcinka przygotowanego przez młodzież. Młodzież zaprezentowała również wiele fantastycznych informacji z życia aktora przygotowując wywiad, który został przeprowadzony kilka lat temu dla jednego z portali internetowych. „To było fantastyczne doświadczenie. Oglądałem to z rozrzewnieniem i przez chwilę uwierzyłem, że jesteś moim młodszym bratem” – zwrócił się aktor do ucznia Michała Domańskiego, który wcielił się na chwilę w postać samego aktora udzielającego wywiadu. Z tego wywiadu publiczność dowiedziała się również o krótkiej przygodzie Roberta Kudelskiego z serialem amerykańskim „CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas”, w którym to aktor zagrał rolę obcokrajowca.

W dalszej części spotkania wystąpił sam Robert Kudelski, który przygotował muzyczną niespodziankę dla wszystkich uczestników spotkania śpiewając jedną z piosenek ze swojego francuskiego repertuaru. Wszyscy się fenomenalnie przy tym odprężyli, żeby chwilę potem uczestniczyć w kolejnym zaskakującym doświadczeniu podkładając głos do jednego z odcinków „Wyspy Totalnej Porażki”. Rolę Goeffa, zgodnie z oryginalną wersją podkładał sam Robert Kudelki. Aktor był bardzo pozytywnie zaskoczony całym spotkaniem przygotowanym przez młodzież. Dlatego też na zakończenie postanowił zrobić ukłon w kierunku całej publiczności, zebranych gości i występującej młodzieży, która dostarczyła mu tak fenomenalnych wrażeń, wykonując jeszcze kilka utworów muzycznych. Na zakończenie wszyscy wszystkim dziękowali. Młodzież dziękowała Robertowi Kudelskiemu, który przyjechał na spotkanie z nimi i się tak fenomenalnie bawił. Aktor dziękował wszystkim za zaproszenie i za to, że mógł wziąć udział w takim wydarzeniu. Mury Gimnazjum w Niedźwiadzie opuszczał w fenomenalnym nastroju wyrażając nadzieję, na kolejne spotkanie z nimi. Całe spotkanie było czasem, który uczy i bawi i za to jesteśmy wdzięczni Robertowi Kudelskiemu. To On do nas przyjechał i spędził z nami ten czas.

Gimnazjum  w Niedźwiadzie