STADION MIEJSKI OŻYŁ!


Zakończyły się podstawowe prace, związane z renowacją murawy boiska głównego i bocznego na stadionie miejskim. Roboty zostały ukończone w terminie. Zgodnie z zapowiedziami, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie od 1 września udostępnił piłkarzom płytę główną.
– Cieszymy się, że wszystko przebiegło zgodnie z planem – mówi Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Janusz Gierach. – W sobotę swoje mecze rozegrali juniorzy młodsi i starsi MOSiR Lewart Lubartów, a w niedzielę licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać mecz IV ligi Lewart Lubartów – Victoria Żmudź. Ten pojedynek obserwowali m.in. nowy Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik, który w przeszłości był trenerem piłkarzy Lewartu oraz Zastępca Burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec.
Zanim na boisku pojawili się piłkarze, to w tygodniu poprzedzającym inaugurację na stadionie trwały ostatnie prace porządkowe.
– Dzięki pomocy Urzędu Miasta Lubartów umyto ławki i krzesła, boksy dla zawodników, uruchomiono nagłośnienie informuje Specjalista ds. kadr i organizacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor. – Duża w tym zasługa naszych pracowników – Jadwigi Zawadzkiej i Zbigniewa Kilijanka.
Kibice, którzy wybrali się w niedzielę na spotkanie Lewartu mogli zauważyć kilka nowości. Na obiekcie znajdowała się karetka pogotowia, zaś młodzi chłopcy wyprowadzili drużyny na mecz, a potem pomagali podając im piłki.
– Zawarliśmy umowę z firmą ratownictwa medycznego, która będzie zabezpieczała mecze na naszym obiekcie mówi Janusz Gierach. – Wprowadzamy też zwyczaj pomocy piłkarzy z drużyn młodzieżowych MOSiR w obsłudze technicznej spotkań seniorów. Są to może drobne i błahe sprawy, wpływają jednak na poprawę wizerunku piłki nożnej w naszym mieście, a na tym nam bardzo zależy.
Będąc przy temacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie, warto wspomnieć o spotkaniu, które odbyło się w sali kina „Lewart” 30 sierpnia. Wzięli w nim udział zawodnicy z sześciu grup młodzieżowych z rodzicami, trenerzy, pracownicy MOSiR oraz władze samorządowe reprezentowane przez burmistrza Janusza Bodziackiego i radnego Marka Polichańczuka. Poruszono m.in. temat rozwoju infrastruktury sportowej w naszym mieście. Rozmawiano o planach związanych z działalnością MOSiR, szczególnie w kontekście grup młodzieżowych oraz bezpieczeństwa w czasie treningów i spotkań piłkarskich.
Tekst i foto: Ireneusz Góźdź