STARTY LUBARTOWSKICH BIEGACZY

Lubartowscy biegacze mają za sobą kolejne starty w różnego rodzaju imprezach. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Maraton i półmaraton w Kraśniku

Kraśnik gościł biegaczy, którzy mogli rywalizować w maratonie lub półmaratonie. Impreza biegowa miała miejsce w sobotę 15 czerwca. 36 osób zameldowało się na mecie I Maratonu Kraśnik. Wśród nich był Andrzej Orłowski, reprezentujący MKS Lubartów. W morderczej rywalizacji w upale przekraczającym 30 stopni Celsjusza, zajął trzecie miejsce. Spora grupa lubartowian wzięła udział w IV Kraśnik Półmaratonie im. 24 Pułku Ułanów. Bieg ukończyło 215 osób. Najlepiej spisała się Magdalena Wójcicka, która minęła linię mety na 24 miejscu, będąc równocześnie drugą wśród kobiet i najlepszą w kategorii K 18-29.. Pozostałe miejsca naszych przedstawicieli: 36. Radosław Jankowski, 94. Tomasz Machnikowski, 102. Józef Kaniewski (2 miejsce w kat. M 60-69), 121. Agnieszka Szczepaniak (14 wśród kobiet, 6 miejsce w kat. K 40-49), 125. Michał Serewa, 137. Barbara Niewczas (18 wśród kobiet), 166. Wiesław Kochalski (4 miejsce w kat. M 60-69), 168. Marek Danił, 169. Ireneusz Góźdź, 204. Ireneusz Machnikowski.

VI Maestrocafe Półmaraton Chełmski

W ostatnią sobotę czerwca w Chełmie odbył się VI Maestrocafe Półmaraton Chełmski. Rywalizację na trasie ponad 21 kilometrów ukończyły 293 osoby. W grupie tej byli przedstawiciele Lubartowa. Najlepiej pobiegł Radosław Jankowski, meldując się na mecie na 64 miejscu. Miejsca pozostałych lubartowian: 91. Marcin Socha, 143. Piotr Opolski, 144. Tomasz Machnikowski, 150. Józef Kaniewski, 186. Ireneusz Góźdź, 226. Marek Danił. 230. Wiesław Kochalski, 279. Ireneusz Machnikowski.

III Leśna Dziesiątka Gminy Niemce

W niedzielę 30 czerwca odbył się bieg III Leśna Dziesiątka Gminy Niemce. Trasa długości 10.200 metrów umiejscowiona była w Nasutowie i Lasach Kozłowieckich. Wśród 107 uczestników mieliśmy dwójkę lubartowian. Michał Serewa zajął 28, a Beata Meksuła 81 miejsce (14 wśród kobiet).

VIII Półmaraton Tradycji w Adamowie

113 osób 6 lipca pokonało trasę VIII Półmaratonu Tradycji w Adamowie. W grupie tej byli dwaj nasi przedstawiciele. Józef Kaniewski minął linię mety na 64, a Andrzej Mika na 85 miejscu.

Bieg Dywizjonu 303

W niedzielę 14 lipca w Starej Wsi (Gmina Borki) odbyła się impreza biegowa Bieg Dywizjonu 303. Rywalizowano na dwóch trasach długości – 11303 m i 3303 m. W biegu na dłuższym dystansie startowało 110 osób. Oto miejsca naszych zawodników: 48. Józef Kaniewski (6 miejsce w kat. M 50+), 51. Paweł Majcher, 69. Wiesław Kochalski, 75. Katarzyna Iwaniuk-Mroczek (11 miejsce wśród kobiet, 4 miejsce w kat. K 20-29). Na krótszej trasie rywalizowało 114 osób. W tej grupie był Andrzej Orłowski, który ukończył bieg na 4 miejscu.

City Trail onTour

W poniedziałek 15 lipca w Lublinie odbyła się impreza City Trail onTour. Jest to cykl 10 imprez biegowych, organizowanych od 15 do 26 lipca na terenie całej Polski. Lublin rozpoczął rywalizację. Wszystkie trasy mają długość 5 kilometrów. W Lublinie wystartowały 234 osoby. Zawodnicy z Lubartowa zajęli następujące lokaty: 72. Sebastian Grabowski, 132. Mariusz Przybysz, 150. Barbara Niewczas (24 wśród kobiet).