Strajk zawieszony, dzieci wrócą do szkół

Strajk w placówkach oświatowych zostaje zawieszony od soboty 27 kwietnia od godz. 6.00 rano. To decyzja władz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Decyzję o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku prezes ZNP Sławomir Broniarz tłumaczy troską o sytuację maturzystów. Została ono podjęta w porozumieniu z uczniami i rodzicami. Jednak protest będzie kontynuowany, na razie kończy się jego pierwszy etap. ZNP daje premierowi czas do września.

Przypominamy, że strajk rozpoczął się 8 kwietnia. W tym dniu w powiecie lubartowskim do akcji protestacyjnej  przystąpiło 40 placówek. Po tygodniu strajk trwał już w 23 placówkach. W Lubartowie  godnie z planem odbyły się egzaminy gimnazjalne i szóstoklasisty.

11 kwietnia strajk został przerwany w Przedszkolu Miejskim nr 1 i Przedszkolu nr 4.  Zajęcia dydaktyczne 15 kwietnia wznowiono  w Przedszkolu nr 2 i Przedszkolu nr 5.

17 kwietnia w  w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie zebrali się przedstawiciele lubartowskich szkół i wydali oświadczenie dotyczące działań strajkowych. Porozumienie nauczycieli lubartowskich szkół zakładało strajk dopóki nie zostaną spełnione postulaty nauczycieli.

Sylwia Cichoń