Straż pożarna otrzymała czujniki tlenku węgla

W piątek 30 grudnia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie zawitali specjalni goście: Sławomir Skwarek – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz starosta lubartowski Tomasz Marzęda.

Wizyta ta nie była przypadkowa, ponieważ po wcześniejszych rozmowach z Komendantem Powiatowym PSP w Lubartowie bryg. Michałem Pytlakiem Panowie postanowili przekazać nam zakupione przez Posła oraz Starostwo Powiatowe czujniki tlenku węgla, które już niedługo będą mogły znaleźć się w domach mieszkańców naszego powiatu zapewniając bezpieczeństwo całym rodzinom.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, bo już wkrótce opublikujemy informacje jak w prosty sposób otrzymać darmowy czujnik tlenku węgla dla siebie lub swoich bliskich.

Czujnik tlenku węgla to niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Jest on istotny szczególnie w okresie grzewczym, gdzie znacznie wzrasta ryzyko zatrucia się bardzo szkodliwym tlenkiem węgla (czadem). Gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, a więc bez odpowiednich czujników nie jesteśmy w stanie wykryć jego obecności w powietrzu. Czujka tlenku węgla będzie więc czuwać nad bezpieczeństwem naszej rodziny.

st. kpt. Michał Mazur – KP PSP w Lubartowie

Zdjęcia: Marcin Pawłowski – Starostwo Powiatowe w Lubartowie