#Strefa520 – wyzwanie pełne pomocy

Pomoc ciężko chorej dziewczynce z Lubartowa to główny cel wyzwania, jakie proponuje na adwent lubartowskie stowarzyszenie Alwernia. Informacja o akcji pod nazwą #Strefa520 pojawiła się na profilu facebook – owym stowarzyszenia.

Szukaliśmy sposobu, aby zachęcić do zbiórki na leczenie 2- letniej Julii Domańskiej, która cierpi na artrogrypozę, która odbiera jej sprawność. Nasza propozycja na 26 dni adwentu to #Strefa520 – mówi Marcin Socha z Alwerni. – Skąd taka nazwa? 20 minut wysiłku dziennie, które należy podjąć pomnożone przez liczbę dni adwentu to 520. – wyjaśnia.

Zgodnie z wyzwaniem należy posłuchać 60-sekundowego komentarza do Słowa Bożego na Fb lub stronie alwernia.org.pl oraz poświęć 20 minut na dowolną aktywność fizyczną. Najważniejszą kwestią jest jednak codzienna wpłata kwoty 2 zł na konto małej Julki (w sumie przez 26 dni -52 zł.).

Link do skarbonki wydarzenia to: https://www.siepomaga.pl/alwernia-julka.

Na chwilę obecną wyzwanie podjęło ponad 150 osób. Można do niego dołączyć na każdym etapie – mówi Marcin Socha.

Julia Domańska urodziła się z licznymi przykurczami stawowymi, stopami końsko – szpotawymi, zwichniętym biodrem, jej nóżki i ręce były ustawione w nienaturalnych pozycjach. Dziewczynka nie jest w stanie sama siąść, czy ugiąć rączki. Choroby, na która cierpi nie da się wyleczyć.  Jednak intensywna rehabilitacja, odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne oraz liczne operacje mogą poprawić jakość jej życia.

Katarzyna Wójcik