Stypendia Burmistrza Miasta Lubartów podczas Dni Lubartowa

Podczas festynu z okazji Dni Lubartowa burmistrz Miasta Lubartów wręczył stypendia studentom szkół wyższych, którzy mają bardzo wysokie wyniki w nauce i działają na rzecz środowiska lokalnego. Na scenie festynu stypendia odebrali osobiście Aleksandra Kozak i Adrian Parzyszek (na zdjęciu poniżej). fot. Radosław Ozonek


W 2017 roku stypendia Burmistrza Miasta Lubartów otrzymali:

ALEKSANDRA KOZAK jest studentką I roku II stopnia kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na UMCS. Aktualna średnia ocen Oli wynosi 4,19.
Od roku 2008 jest członkiem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie. Gra na flecie poprzecznym. Od r.2013 jest instruktorem gry na flecie w Ognisku Muzycznym przy Orkiestrze. Od r. 2015 Aleksandra pełni funkcję zastępcy Kapelmistrza Orkiestry, a od tego roku prowadzi zajęcia grupowe z muzykami projektu „Młoda Orkiestra”. Wspólnie z Orkiestrą reprezentuje nasze miasto, województwo, jak i kraj podczas licznych konkursów, przeglądów, festiwali, m.in. w koncertach noworocznych, koncertach z okazji świąt miejskich, kościelnych czy przeglądach orkiestr dętych (np. Tomaszów Lubelski, Ryki, Polanica Zdrój), międzynarodowych festiwalach w Bułgarii, na Węgrzech czy na Ukrainie.

AGATA BODZIACKA studentka V roku stacjonarnych studiów magisterskich na kierunku Lekarski I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Aktualna średnia ocen Agaty wynosi 4,73. Od września 2005 roku jest członkiem Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, w zespole gra na flecie poprzecznym i flecie piccolo; jest obecnie najdłużej grającym muzykiem Orkiestry w swojej sekcji. Poza grą na flecie często występuje w orkiestrze w charakterze wokalistki wykonując utwory wokalne z akompaniamentem muzyków Orkiestry. Mimo bardzo wymagającego charakteru studiów Agata bardzo czynnie angażuje się w działalność Orkiestry, uczestnicząc regularnie w próbach i koncertach. Osiągnięcia Agaty Bodziackiej jako członka Orkiestry to: koncerty noworoczne, przeglądy orkiestr dętych (np. Tomaszów Lubelski, Ryki, Polanica Zdrój), międzynarodowe festiwale w Bułgarii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii czy na Ukrainie.

ADRIAN PARZYSZEK student I roku II stopnia stacjonarnych studiów magisterskich Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Aktualna średnia ocen Adriana na studiach wynosi 4,5. Jest wychowankiem Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów, występuje na pozycji bramkarza, obecnie jest podstawowym zawodnikiem drużyny piłkarskiej „Lewartu”. W latach poprzednich występował w rozgrywkach grup młodzieżowych. W sezonie rozgrywkowym 2014/2015 wraz z drużyną wywalczył awans do rozgrywek III ligi Lubelsko – Podkarpackiej, w sezonie 2016/2017 rozegrał 25 meczów ligowych w rozgrywkach IV ligi. W roku bieżącym w rozgrywkach uczelni technicznych zdobył wraz z drużyną Politechniki Lubelskiej złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu (Katowice – kwiecień 2017 roku.)

KRZYSZTOF KAROL GRĄCIAK – student II roku I stopnia stacjonarnych studiów inżynierskich Wydziału Budownictwa i Architektury (kierunek : budownictwo) Politechniki Lubelskiej . Aktualna średnia ocen Krzysztofa na studiach : 4,17. W wolnych chwilach pomaga koleżankom i kolegom w wykonywaniu projektów i nauce.