Stypendia dla najzdolniejszej młodzieży akademickiej

Fundacja SEKA zainaugurowała działalność, przyznając stypendia dla najzdolniejszej młodzieży akademickiej

Stypendia wysokości 1600 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy w roku, trafiły do 53 osób z województwa lubelskiego. 9 września w Lublinie Fundacja Stypendialna SEKA po raz pierwszy przyznała stypendia zdolnym maturzystom, którzy w tym roku zaczną studia. Stypendia na lata 2023-2026 otrzymały 53 osoby z województwa lubelskiego, m.in. z takich miejscowości, jak: Lubartów, Hrubieszów, Dorohusk, Biłgoraj, Tomaszowice, Zosinowo, Lisów, Lubartów, Zamość i Puławy. To nasz wyraz uznania dla ich pracy, osiągnięć i początek wspólnej drogi w realizacji akademickich planów. Prezes Fundacji Maciej Sekunda w swoim przemówieniu wyraził zadowolenie z możliwości wsparcia tak zdolnej grupy młodzieży. Wyróżnił również tych stypendystów, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki na maturze.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektorów szkół, którzy pomogli nam w rozpropagowaniu akcji, przekazując informację o możliwości wnioskowania o stypendium przez e-dziennik, na portalach społecznościowych i bezpośrednio kontaktując się z uczniami, którzy potrzebują pomocy. Dzięki Państwu zaangażowaniu mogliśmy przyznać pełną pulę stypendiów, wspierając akademicki start aż 53 absolwentek i absolwentów liceów oraz techników.

Fundacja SEKA – aby najzdolniejsi mogli się rozwijać

Głównym celem Fundacji Stypendialna SEKA jest wspieranie i wyrównywanie szans młodzieży akademickiej ubiegającej się o przyjęcie na studia w Rzeczypospolitej Polskiej lub innych krajach należących do Unii Europejskiej, wyróżniającej się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce oraz znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Program stypendialny przeznaczony jest dla młodzieży z województwa lubelskiego. W latach akademickich 2023-2026 mogła ona skorzystać z 53 stypendiów krajowych i 3 zagranicznych. Ze względu na to, że nie zgłosiły się osoby ubiegające się o stypendium zagraniczne, przyznaliśmy 53 stypendia krajowe.

Fundacja Stypendialna SEKA poprzez swoje działania chce zachęcać młodych ludzi do rozwijania swojego potencjału oraz dawać im możliwość realizacji marzeń akademickich. Jesteśmy tak samo ambitni jak nasi podopieczni, dlatego już dziś planujemy kolejne edycje programu stypendialnego, którym z każdym rokiem chcemy obejmować coraz większą grupę zdolnej młodzieży.

Działajmy razem

Państwo również mogą mieć swój udział w pomaganiu utalentowanym absolwentom liceów i techników, którzy rozpoczynają studia. Zachęcamy do śledzenia naszej działalności i angażowania się w nią. Już niedługo będziemy organizować pierwsze staże w Fundacji. Mogą też Państwo wspierać naszą działalność poprzez wpłaty na konto Fundacji – każda, nawet niewielka wpłata przyczynia się do zwiększenia liczby stypendystów, czyli młodych ludzi, którzy dzięki Państwu pomocy będą mogli zrealizować marzenia o upragnionych studiach.

Zapraszamy młodzież, rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów do odwiedzania naszej strony www.fundacja.seka.pl, na której znajdą Państwo informacje, jak zostać naszym stypendystą i o naszych bieżących działaniach.

Fundacja SEKA