Sukces dzieci z „Jedyneczki”

Przedszkolaki z Jedynki już po raz czwarty zostały laureatami w wojewódzkim konkursie „Jem kolorowo, ale zdrowo”. Jest to konkurs organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Przedszkole 35 w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz JM Rektora UP.

Uroczysta gala V Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka – Przedszkolacy Lubelszczyzny 2018 odbyła się 14 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W konkursie wzięło udział 556 dzieci, wpłynęło 160 prac – sukcesem jest, że znaleźliśmy się wśród najlepszych! W tym roku 4-latki z grupy „Biedronki” otrzymały III miejsce w kategorii Scenki i wierszyki „Na zdrowie”. Zaprezentowały na scenie autorski wiersz przygotowany przez nauczycielki pt. „Zasady znam o zdrowie dbam”.

Wyróżnienie w kategorii Lapbook pt. „Zdrowie – konkurs plastyczno-techniczny” otrzymały najmłodsze dzieci z naszego przedszkola. Grupa „Krasnoludki” wspólnie z wychowawczyniami wykonała oryginalną książkę zawierającą treści związane ze zdrowym odżywianiem. Nasi mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i indywidualne nagrody.

Jednym z priorytetowych działań w Przedszkolu Nr 1 jest promowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie zasad zdrowego odżywiania. Chętnie włączamy się w realizację projektów związanych ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Realizowane zadania z tej dziedziny podnoszą świadomość dzieci, kształtują postawę prozdrowotną, czego efekty widoczne są w codziennym funkcjonowaniu.

Wiedza oraz talenty naszych przedszkolaków po raz kolejny zostały docenione i nagrodzone przez specjalistów w tej dziedzinie. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

 Anna Namiota, Urszula Marczuk