Sukces Hanny Dybały z PMDK

Hanna Dybała z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie otrzymała wyróżnienie na IV Ogólnopolskim Biennale Fotograficznym „Moja Mała Ojczyzna”, organizowanym przez MDK w Radomiu. Oprócz niej do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano jeszcze prace pięciorga podopiecznych pani Urszuli Bednarczyk: Amelii Gałązki, Karola Gutka, Agaty Bordzoł, Pauliny Sowy i Julity Bogusz.

To nie pierwszy sukces Hani w tym roku – niedawno razem z Agatą Bordzoł odebrała wyróżnienie w XV Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”.

Hania i jej koledzy z zajęć fotograficznych w PMDK  mogą nazwać kończący się rok szkolny bardzo dobrym. Obfitował w sukcesy grupy od samego początku. W organizowanym jesienią XVII Powiatowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym” Pokażę Ci, gdzie mieszkam” nagrody w swoich kategoriach otrzymali: Agata Bordzoł, Julita Bogusz,  Judyta Pomorska i Szymon Pietruszka, a wyróżnienie przypadło Paulinie Sowie. W powiatowym Konkursie Fotograficznym „Lubartów w jesiennym kadrze” I miejsce w kategorii szkół średnich do 18 r.ż. zdobyła Agata Bordzoł,  II miejsce -w kategorii szkół średnich do 18 r.ż. – Julita Bogusz, a II miejsce w kategorii kl. I-VIII  – Agnieszka Pietruszka.

W drugim semestrze Grupa Reporterska  brała udział w wielu konkursach o większym zasięgu, odnosząc kolejne sukcesy. 7 fotografików z PMDK (Julita Bogusz, Agata Bordzoł, Nikola Jukowska, Daria Kidaj, Lena Malesa, Paulina Sowa, Dominika Szymczuk ) zakwalifikowało się do wystawy pokonkursowej  XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Wielki sukces odniosła początkująca Daria Kidaj, kwalifikując się ze swoją pracą na wystawę pokonkursową  XIII Międzynarodowe Biennale „Portret Rodzinny. Czas wojny”. Jednak Najbardziej spektakularne sukcesy w tym roku odniosły Agata Bordzoł i Hania Dybała, zdobywając wyróżnienia w XV Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”.

Radosna wiadomość nadeszła na zakończenie roku także z Urzędu Marszałkowskiego – Natalia Matyjaszczyk  za swoje sukcesy w ubiegłym roku szkolnym  (również te w konkursach fotograficznych) otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wszystkie nagrodzone na konkursach prace można oglądać w fotograficznej części wystawy „Fotorama”, która została otwarta 21 czerwca 2023 r. w PMDK podczas „Młodzieżowej sceny finałowej”.

PMDK