Sukces lubartowskich karateków

W sobotę, 3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. W turnieju wystartowało ponad 1000 zawodników z całej Polski. Najmłodsi karatecy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Klub Karate Tradycyjnego „BUSHI” reprezentowali bardzo dzielnie między innymi zawodnicy z Lubartowa: Matylda Wróblewska, Anna Wróblewska, Martyna Błyskun oraz Jowita Górna, którzy na co dzień ćwiczą w Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Na największe wyróżnienie zasługuje postawa Jowity Górnej, która w konkurencji kata indywidualne w grupie wiekowej 10-11 lat wywalczyła brązowy medal. Zważywszy na fakt, iż w tej grupie startowało ponad 50 zawodniczek jest to bardzo duży sukces. Jowita wspólnie z koleżankami klubowymi Anną Wróblewską i Martyną Byskun startowała również w konkurencji kata drużynowe. Dziewczyny zakończyły swój start tuż przed wejściem do czwórki finałowej. Bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza z dziewcząt, siedmioletnia Matylda Wróblewska, która startowała w najmłodszej grupie wiekowej.

Podziękowania oraz gratulacje należą się trenerom Magdzie i Robertowi Malec, którzy przygotowali karateków do startu oraz rodzicom za cierpliwość i poświęcenie, jak również dyrekcji Gimnazjum nr 1 im. KEN za stworzenie odpowiednich warunków sportowych umożliwiających trening na wysokim poziomie.

Wyniki i doświadczenie jakie zawodniczki zdobyły na turnieju dobrze rokują na przyszłość, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się V Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym, który w tym roku odbędzie w dniach 20-22 października w Lublinie.

Udział karateków w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym współfinansowany został ze środków budżetu Miasta Lubartów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!