Sukces Niny Marczuk z Lubartowa

13-letnia Nina Marczuk z Lubartowa wyśpiewała III miejsce w VII Mazowieckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2013”.

Przegląd odbył się w dniach 15-18 kwietnia. Obejmował cztery kategorie artystyczne: śpiew, teatr, taniec i plastyka. Skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Konkurs w kategorii wokalnej odbył się 18 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach na Mazowszu.
Jury w składzie:
Katarzyna Goszcz – wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalnego w Szkole Muzycznej im. J. Elsnera w Warszawie, na stałe współpracująca z MM Big Bandem,
Ludwina Popielarz – wokalistka, absolwentka Wydziału Jazzu i Myzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach,
Magdalena Sulich – wokalistka i instrumentalistka, animator kultury,
Robert Kurpisz – manager działający na polskim rynku muzycznym (reprezentuje m.in. Anię Rusowicz, Zespół Coma, Patrycję Kazadi)

po przesłuchaniu ponad stu wokalistów i zespołów wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wśród nich znalazła się 13-letnia Nina Marczuk z Lubartowa, która wykonaniem piosenki „Szabada” zdobyła III miejsce w kategorii Gimnazjum.
Nagroda jest tym bardziej cenna, gdyż jury oceniało solistów i zespoły muzyczne razem.

Nina rozwija swoje umiejętności wokalne w Studio Wokalnym „Fever” pod kierunkiem Pani Magdaleny Hymos-Sulej.

Warto wspomnieć, że tydzień wcześniej Nina wzięła udział w Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej w Kocku, gdzie w kategorii wokalnej zdobyła I miejsce. Gratulujemy młodej wokalistce!

A tu więcej informacji, nt. konkursu w Kocku
http://www.zskock.internetdsl.pl/news.php