SUKCES ORGANIZACYJNY BIEGÓW LEWARTA

W niedzielę 22 maja w Lubartowie odbyły się XXVI Ogólnopolskie Biegi Lewarta. Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym oraz pod względem frekwencji. W Biegu Głównym na dystansie 5 kilometrów wystartowały 122 osoby. Najlepsi okazali się: wśród pań Dominika Łukasiewicz i w grupie mężczyzn Andrzej Starżyński. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się biegi w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych, w tym Bieg Malucha. Niedziela na sportowo z MOSiR-em wypadła bardzo okazale. Za udział w poszczególnych biegach wręczono ponad 250 medali.

Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Lubelskiego, Burmistrz Miasta Lubartów i Starosta Lubartowski. Organizatorami byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz „Aktywny Lubartów” Stowarzyszenie Wspierające Sport i Rekreację. Puchary, medale i nagrody wręczali uczestnikom: dyrektor MOSiR Lubartów Aneta Symbor oraz Artur Kuśmierzak z Urzędu Miasta Lubartów, który reprezentował Burmistrza Krzysztofa Paśnika.

W Biegu Głównym na dystansie 5 km uczestniczyły 122 osoby. Do Lubartowa przyjechała czołówka lubelskich biegaczy. Dzięki temu mogliśmy obserwować szybki bieg. Wśród pań najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz, która uzyskała bardzo dobry czas 18 minut i 16 sekund. Na podium stanęły też: druga (lubartowianka) Wioletta Dessauer oraz Katarzyna Woźniak. W rywalizacji panów zwyciężył Andrzej Starżyński – z bardzo dobrym czasem 15:42. Zaledwie kilkanaście sekund później linię mety minął Michał Biały. Jako trzeci na mecie zameldował się Paweł Wysocki.

– W imieniu organizatorów dziękuję za wspólną imprezę. Jestem bardzo zadowolona z frekwencji. Może pogoda nie była wymarzona, ale nie przeszkodziła w super zabawie. Dziękuję za udział i za wiele ciepłych słów. Wszystko, co robimy, to robimy dla Państwa. Wręczyliśmy ponad 250 medali za udział w poszczególnych biegach, co pokazuje, że była to masowa impreza. Jednakże bez wsparcia i pomocy wielu instytucji oraz osób prywatnych nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak udanego wydarzenia. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za to, że byli z nami i zapraszamy na kolejne biegi do Lubartowa. Za patronat i wsparcie finansowe dziękuję:

Miastu Lubartów i Burmistrzowi Krzysztofowi Paśnikowi, Powiatowi Lubartowskiemu, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Powiatu Lubartowskiego. Za wsparcie rzeczowe podziękowania dla: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Lubartowie, firmy Topaz, Stokrotki, Kolegium i Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Za pomoc w zabezpieczeniu i przygotowaniu trasy serdeczne podziękowania dla: lubartowskiej Policji, wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie (opiekun Małgorzata Mazurek-Filip), wolontariuszy z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej (opiekun Daniel Kisiewicz). Za pomoc w organizacji biegów młodzieżowych i dziecięcych ogromne wyrazy wdzięczności dla Marka Kitlińskiego. Za świetną obsługę imprezy dziękuję firmom E-QUATTRO, MD MEDICA, Majeczka. Za techniczne i organizacyjne przygotowanie imprezy słowa uznania dla pracowników MOSiR powiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor.

Wyniki poszczególnych biegów:

dziewczęta roczniki 2008/2009 – 1. Natalia Marcinek; chłopcy roczniki 2008/2009 – 1. Aleksander Trąbka, 2. Wojciech Ulma, 3. Hubert Wiącek; dziewczęta roczniki 2010/2011 – 1. Natasza Kuźma, 2. Zofia Wiącek, 3. Lena Pawłowska; chłopcy roczniki 2010/2011 – 1. Julian Trąbka, 2. Alan Brygoła, 3. Michał Kukier; bieg główny kobiety – 1. Dominika Łukasiewicz, 2. Wioletta Dessauer, 3. Katarzyna Woźniak, 4. Katarzyna Głuszak, 5. Natalia Duda, 6. Anna Tchorek, 7. Kinga Podlodowska-Biegajło, 8. Kinga Zbiciak, 9. Karolina Musik, 10. Magdalena Rosa; bieg główny mężczyźni – 1. Andrzej Starżyński, 2. Michał Biały, 3. Paweł Wysocki, 4. Bartłomiej Florczak, 5. Andrzej Orłowski, 6. Paweł Mazurek, 7. Kamil Matyjaszczyk, 8. Krzysztof Lotek, 9. Mateusz Wilkos, 10. Tomasz Dybowski; najstarsi uczestnicy – Mirosława Belniak i Wojciech Wenerski.

ig, foto: Sylwia Cichoń