Sukces uczennicy II LO w Konkursie Sienkiewiczowskim

Wiktoria Pacek z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zdobyła II miejsce w konkursie „Wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”.

W konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego. W finałowej rywalizacji, która miała miejsce 20 grudnia, II LO reprezentowały trzy uczennice, pracujące pod opieką Agnieszki Opolskiej. Celem potyczek była popularyzacja wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz uczczenie ważnych rocznic przypadających w 2016 roku: 170 rocznicy urodzin, 120 rocznicy pierwszego wydania „Quo vadis” i 100 rocznicy śmierci pisarza.

Zadanie uczniów polegało na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań. Wiktoria Pacek zdobyła II miejsce w wyniku bardzo zaciętej rywalizacji (konieczna była dogrywka).

Gratulujemy uczennicy II LO, która za wysoki poziom wiedzy literackiej otrzymała tablet. Wyróżnieni zostali wszyscy uczestnicy, otrzymując książki autorstwa Henryka Sienkiewicza oraz inne upominki.

AO

logo-dobre-1