Sukces uczennicy RCEZ w olimpiadzie z angielskiego

Agata Żurawska z 4THEkb na etapie finałowym IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich

21 kwietnia uczennica RCEZ w Lubartowie Agata Żurawska, wzięła udział w finałowym etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich, który odbył się w Instytucie Fizyki Politechniki Łódzkiej. Należy pamiętać, że Agata znalazła się wśród 126 osób z całej Polski, które wykazały się znajomością j. angielskiego w jednym z najtrudniejszych jego obszarów, a mianowicie w języku technicznym.

Po zarejestrowaniu uczestników odbył się test, który sprawdzał m.  in. umiejętność słuchania, znajomość słownictwa oraz wiedzę gramatyczną uczniów w kontekście inżynierii chemicznej. Po stuminutowym teście przyszedł czas na poczęstunek zapewniony przez organizatorów, a następnie powrót do domu. Bez wątpienia sam udział w takim wydarzeniu jest wielkim osiągnięciem, dlatego gratulujemy Agacie jej sukcesu.

Pani Monika Magoń była szkolnym opiekunem olimpiady oraz prowadziła zajęcia dodatkowe z Agatą, które pomogły jej w znalezieniu się wśród elitarnego grona finalistów. Pan Michał Siwek jest nauczycielem j. angielskiego i wychowawcą Agaty oraz był opiekunem wyjazdu do Łodzi, który zorganizował.

RCEZ