Sukces w konkursie filatelistycznym

Karolina Grabowska, Klaudia Pydyś i Iga Szpanbrukier z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zajęły wysokie miejsca w XX Wojewódzkim Konkursie Filatelistycznym z cyklu „Moja mała ojczyzna”.

Konkurs został przeprowadzony 18 maja w Zespole Szkół w Kamionce. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Poznajemy Gminę Kamionka i wiedzę o podstawach filatelistyki”. Rywalizacja rozpoczęła się uroczystym przywitaniem zgromadzonych na sali gimnastycznej gości przez Dyrektor ZS w Kamionce – Urszulę Wałejko. Następnie uczniowie z trzech grup wiekowych (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) przystąpili do napisania konkursowego testu wiedzy o gminie Kamionka i podstawach filatelistyki. Po ukończeniu pracy uczestnicy mogli udać się do kawiarenki na słodki poczęstunek. Kolejne punkty programu to: zwiedzanie parku i Muzeum Socrealizmu w Kozłówce oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły w Kamionce.

Finałem spotkania było uroczyste ogłoszenie wyników konkursu – wśród nagrodzonych znalazły się uczennice II LO:
Karolina Grabowska I d i Klaudia Pydyś I c zajęły ex aequo II miejsce,

Iga Szpanbrukier I d – miejsce III.
Uczniowie z każdej grupy wiekowej, którzy zajęli miejsca od I do III lub otrzymali wyróżnienie, dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, m.in. gry planszowe i przedmioty związane z filatelistyką.
Po wręczeniu nagród wszyscy udali się na wspólny obiad. Podczas konkursu panowała bardzo miła atmosfera, a zgromadzeni goście mogli pogłębiać swoją wiedzę o regionie i filatelistyce, podziwiając znajdujący się na sali gimnastycznej zbiór znaczków pocztowych oraz wystawę zdjęć związanych z Gminą Kamionka.
Opiekunem uczennic była Katarzyna Płaszczewska.

Klaudia Pydyś, klasa Ic.