Sukces zawodników Klubu Petanque Wieprz Lubartów

Sześcioosobowa reprezentacja Klubu Petanque Wieprz Lubartów gościła w dniach 5-6 sierpnia w Białymstoku. Reprezentanci naszego miasta wzięli udział w turniejach o Puchar Żubra.

W sobotę w kategorii tripletów zespół w składzie: Sławomir Meksuła, Jarosław Krzyżanowski i Grzegorz Lisek stanęli na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając drużyny z Ciechanowa/Oławy i z Białegostoku. Drugi triplet w składzie: Krzysztof Karczmarz, Andrzej Rybak i Tomasz Mil uplasował się na siódmym miejscu.
W niedzielnych zmaganiach dubletów gospodarze nie byli już tak gościnni. Całe podium wzięli w posiadanie reprezentanci Białostockiego Klubu Petanque. Lubartowscy zawodnicy: Sławomir Meksuła i Jarosław Krzyżanowski po przegraniu dwóch meczów w play-offach musieli zadowolić się czwartym miejscem. Pozostałe lubartowskie dublety zajęły odpowiednio miejsca: siódme (Andrzej Rybak i Grzegorz Lisek), oraz jedenaste (Krzysztof Karczmarz i Tomasz Mil).
Pomimo, że Klub Petanque Wieprz Lubartów istnieje dopiero od kilku miesięcy, zawodnicy biorąc udział w wielu turniejach na terenie całego kraju, są znani i rozpoznawalni. Mają coraz lepszą pozycję w petankowym świecie. A przecież największe sukcesy dopiero przed nimi.