Sukcesy Gimnazjum w Łucce

Gimnazjaliści z Łucki promują zdrowy styl życia, współpracują z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. A to jeszcze nie wszystko…

 Trzymają formę

Gimnazjum podsumowało w marcu edukacyjny program „TRZYMAJ FORMĘ”. W skrócie –  chodzi o kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży i ich rodzin, o promocję aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Zaczęło się od wywiadu przeprowadzonego wśród uczniów przez pielęgniarkę Agnieszkę Sidor. Następnie grupa uczniów z nauczycielem biologii Beatą Szypulską przystąpiła do działań.

Przeprowadzono test

z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia. Każda klasa tworzyła plakaty promujące zdrowe drugie śniadanie w postaci pełnej witamin kanapki lub sałatki. Uczniowie wymyślali hasła promujące zdrowy styl życia. Zawody sprawnościowe przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Adam Wasak. – Nawet jakikolwiek ruch fizyczny jest lepszy niż żaden – stwierdziła po zawodach Klaudia Gontarczyk, uczennica trzeciej klasy.

Realizację programu wspomagał dyrektor gimnazjum Stanisław Janusz Rogala. – O naszym zdrowiu i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami – zależy to od stylu życia – podsumował tegoroczne działania. Na zakończenie nie zabrakło nagród ufundowanych przez sponsorów, którymi byli: Wojciech Trykacz, Dawid Gwóźdź, Ewa Wolińska, Jarosław Juć oraz Rafał Smyk.

Program w poprzednich latach realizowany był kilkakrotnie w gimnazjum.

 

Najlepszy robot

Gimnazjaliści z Łucki zwyciężyli w IV Turnieju Ligi SumiBOT zorganizowanym przez Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej. O pierwsze miejsce w turnieju 19 marca walczyły roboty programowane przez uczniów z dwóch lubelskich gimnazjów, z Gimnazjum w Jastkowie, w Sahryniu, z naszej Łucki oraz poza konkurencją dwie drużyny z LCEZ. Zwycięzcą okazała się drużyna z Gimnazjum w Łucce w składzie Rafał Budzyński i Jakub Kardasz. II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Lublinie. III miejsce – gimnazjaliści z Jastkowa. Jury gratulowało uczniom oraz dyrektorowi Januszowi Rogali za wywalczenie pierwszego miejsca. Atrakcją turnieju był pokaz najnowocześniejszych robotów mechatronicznych, które zaprezentował przedstawiciel firmy MECHATRONIK, Artur Grochowski. Uczniowie LCEZ pokazali roboty, które sami skonstruowali z klocków LEGO.

Materiał: Gimnazjum w Łucce

Aleksandra Jędryszka