Sukcesy Magdaleny Wójcickiej w biegach

IV miejsce Magdaleny Wójcickiej w 8 Białystok Półmaraton Nocą

2,5 tysiąca osób w 5 seriach stanęło w sobotę 19 czerwca na starcie 8. PKO Nocnego Białystok Półmaratonu. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle na dystansie 21.1 km . Start z dziedzińca Pałacu Branieckich z metą przy Ratuszu. Zwyciężył Emil Dobrowolski z UKS Ekonomik Maratończyk Lębork – 1.09.26 Tuż za nim finiszowali Damian Kabat i Przemysław Dąbrowski.

W kategorii kobiet zwyciężyła Ukrainka Valentyna Veretska z czasem – 1.18.41. Druga była Dominika Stelmach, a trzecia Joanna Trzcińska. Bardo dobrze zaprezentowała się Magdalena Wójcicka z Lubartowa. Wychowanka trenera Zbigniewa Białego zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, drugie miejsce w kategorii K-20 i 3 miejsce w kategorii najlepsza Polka. Wielkie brawa dla Magdy, która w 30 C upale przebiegła 21.1 km w 1.29.52 min.

III miejsce Magdaleny Wójcickiej w 40 Biegu Siarkowca w Tarnobrzegu.

W niedzielę 13 czerwca w Tarnobrzegu został rozegrany jubileuszowy – 40 Bieg Siarkowca. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało ponad 200 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowała się Magdalena Wójcicka, która zajęła III miejsce Open i I miejsce w kategorii K-18. Przy okazji wychowanka trenera Zbigniewa Białego ustanowiła nowy rekord życiowy w bieg u na 10 km – 38.43 min Zwyciężyła Katarzyna Albrycht z Krościenka 37.00 min.

8 PKO Półmaraton Solidarności w Lublinie

W sobotę 5 czerwca w Lublinie odbył się 28 Bieg Solidarności „ Lubelski Lipiec 1980” i 8 PKO Półmaraton Solidarności, który tradycyjnie został rozegrany na trasie Świdnik – Lublin. W bardzo silnie obsadzonym biegu kobiet zwyciężyła Jagielska Ewa z Prefbet – Sonarol w bardzo dobrym czasie 1.17. 22 min. Magdalena Wójcicka  zajęła 7 miejsce Open i II miejsce w kategorii K-20 z dobrym wynikiem 1.27.31 min. 8 Półmaraton Solidarności w Lublinie ukończyło 475 zawodników i zawodniczek.