Sukcesy młodych szachistów

Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zorganizowano w dniach 26-8 sierpnia w Rzeszowie. Jak co roku do rywalizacji o podium wystartowali najlepsi szachiści w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Wśród nich była dziewięcioletnia Weronika Dajek, która rywalizowała w kategorii dziewcząt do lat 10. Weronika w turnieju Szachów Szybkich zagrała świetny turniej i zdobyła
rewelacyjne 2 miejsce w Polsce. W turnieju Szachów Błyskawicznych Weronika również pokazała klasę, uplasowała się wysoko na 5 miejscu w Polsce. W Mistrzostwach Polski oprócz Weroniki wziął udział również Kacper Czuchryta w kategorii chłopców do lat 12. Kacper zagrał bardzo dobre mistrzostwa w których uplasował się kolejno na 25 miejscu w Szachach Szybkich i 8 miejscu w Polsce w Szachach Błyskawicznych.