Sukcesy uczniów II LO

Kolejny raz, z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie.

Miło nam poinformować, że uczniowie: Krzysztof Domiński z klasy II A i Jakub Ścierzyński z lasy III G zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”, zaś Bartłomiej Lemieszek z klasy IIIG oraz Adrian Mioduchowski z klasy III F zakwalifikowali się do drugiego etapu XX edycji Olimpiady Znajomości Afryki.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko” odbył się pod koniec września, wymagał on od uczestników wszechstronnej wiedzy fizycznej a także logicznego myślenia. Krzysztof i Jakub sprostali wysokim wymaganiom i znaleźli się w gronie laureatów. Otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Obaj uczniowie mają indywidualny program nauczania z fizyki. Opiekunem uczniów jest pani Jolanta Prokopowicz.

Organizatorem Olimpiady Znajomości Afryki jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a jej celami są promocja kontynentu afrykańskiego, kształtowanie postawy zrozumienia i tolerancji wobec odmiennych kultur, obyczajów i przekonań mieszczących się w kanonie wartości cywilizacyjnych oraz rozwijanie postaw tolerancji i eliminowania postaw ksenofobicznych. Etap okręgowy odbędzie się 28 lutego 2022 roku. Opiekunem uczniów jest pani Katarzyna Płaszczewska. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki, licząc na kolejne osiągnięcia!

II LO