Sukcesy uczniów ZS nr 2

Sukces ucznia z Lubartowa w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.

Udział uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” stał się już tradycją. Olimpiada rozgrywana jest w kilku etapach. Za nami zawody szkolne oraz międzyszkolne ( rejonowe). 3 marca br. odbył się etap wojewódzki. Szkołę z ul. Chopina reprezentował Krystian Rożko z klasy III p (profil prawniczy).

Miło nam poinformować, że Krystian zakwalifikował się do grona finalistów, którzy będą reprezentować województwo lubelskie. I cześć zawodów centralnych, będzie polegać na napisaniu eseju historycznego. Uzyskanie oceny dobrej daje uczestnikowi zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Nie wykluczony jest też awans do II etapu finału, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

XVI Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska

Z radością chcemy poinformować, że po etapie diecezjalnym XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie do finału przeszła uczennica z I LO w Lubartowie Katarzyna Gajewska (kl. 1b). Zajęła ona III miejsce w Archidiecezji Lubelskiej. Finał pisemny odbędzie się 21 kwietnia 2022r., a ustny 27 kwietnia 2022r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ZS2