Sukcesy zawodników karate „Bushi”

19 maja w Tomaszowie Lubelskim zakończyła się Międzywojewódzka Liga Karate Tradycyjnego 2018. Liga składała się z trzech edycji, w których zawodnicy zdobywali punkty, prezentując swoje umiejętności w konkurencjach kata i kumite. Turnieje odbywały się w Biłgoraju, Zamościu i edycja finałowa w Tomaszowie Lubelskim.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Dla najlepszych zawodników zostały przygotowane statuetki i medale, zaś dla wszystkich pamiątkowe dyplomy okolicznościowe.

Klub Karate Tradycyjnego „BUSHI” reprezentowali bardzo dzielnie między innymi zawodnicy z Lubartowa: Matylda Wróblewska, Anna Wróblewska, Martyna Błyskun, Jowita Górna, którzy na co dzień szlifują swoje umiejętności w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Magdy i Roberta Malec.

Na szczególną pochwałę zasługuje Martyna Błyskun, która w swojej grupie wiekowej stanęła na najwyższym stopniu podium oraz Matylda Wróblewska – zdobywczyni srebrnego medalu. Wyrazy uznania także dla pozostałych zawodniczek KKT BUSHI z Lubartowa: Anny Wróblewskiej i Jowity Górnej za włożoną pracę i ducha walki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za start na XVIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, który odbędzie się 1 czerwca w Gdańsku. Udział zawodników z Lubartowa dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.