Sukcesy zawodników MKS „Lubartów” w Dziecięcych Mistrzostwach Polski BJJ


„Dziecięce Mistrzostwa Polski BJJ 2023” odbyły się 21 października w Łęcznej. Wzięło w nich udział 7 zawodników reprezentujących Miasto Lubartów i Młodzieżowy Klub Sportowy „Lubartów”.

Pięciu reprezentantów na co dzień rozwija swoje umiejętności w sekcji juniorskiej (10 – 15 lat). Podczas mistrzostw wystąpili również Igor Rudziński i Martyna Kozłowska, czyli wielokrotni medaliści wielu wydarzeń brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce. Do Lubartowa MKS przywiózł 6 medali, a Martyna Kozłowska rywalizowała w kategorii z mężczyznami na zasadzie SUPER FIGHTu.

Kadra MKS „Lubartów”:
Igor Rudziński – ZŁOTO – kat.JUNIOR do 89 kg.
Kacper Bełczącki – ZŁOTO – kat.JUNIOR U16 do 76 kg.
Wiktor Szereluk – SREBRO – kat.JUNIOR U16 do 62 kg.
Jakub Ostapczuk – SREBRO – kat.JUNIOR U16 do 76 kg.
Antonina Kamińska – BRĄZ – kat.JUNIOR U16 – KOBIETY do 70 kg.
Antonina Krupa – BRĄZ – kat.JUNIOR MŁODSZY – KBOIETY do 52 kg.
Martyna Kozłowska – SUPER FIGHT – ze zwycięzcą kat.JUNIOR – CHŁOPCY do 70 kg.

Trenerami MKS „Lubartów” w sekcji BJJ są Mateusz Lachowski i Szymon Mazurek. Niektórzy zawodnicy mierzyli się z o wiele bardziej doświadczonymi oponentami. Tym bardziej cieszy super rezultat i zestawienie medalowe młodych lokalnych wojowników. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Organizatorami zawodów byli: Copacabana Łęczna, Elita Łęczna, Konrad Płaza, Jolanta Żaczek. Kolejne starty w zawodach sztuk walki młodzieży z Lubartowa już za tydzień.

MKS „Lubartów”