Sukcesy zawodników sekcji taekwon-do Lewartu

530 osób z 52 klubów z Ukrainy, Słowacji, Łotwy i Polski wzięło udział w XVI Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 21-23 października w Ciechanowie. W zawodach z powodzeniem rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 14 medali – 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Lewart wystąpił w 13-osobowym składzie: Kirill Brigadirenko, Nazar Chumachenko, Mariia Fedorova, Aleksandra Krupa, Hanna Kuźma, Mateusz Marzęta, Zuzanna Małyska, Szymon Oniszczuk, Iryna Povazhna, Oliwia Romanek, Roksana Ścibiorska, Michał Szczuka, Hanna Szczygielska. Nasi przedstawiciele rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Zmagania w międzynarodowej stawce były udane dla zdecydowanej większości zawodników lubartowskiego klubu. Szczególne słowa uznania należą się zdobywcom złotych medali – Hannie Szczygielskiej, Aleksandrze Krupie, Iryna Povazhna, Mateuszowi Marzęcie i Szymonowi Oniszczukowi.

Lubartowscy medaliści turnieju w Ciechanowie:

złote medale – Hanna Szczygielska w walkach juniorek młodszych do 50 kg 3 kup-I dan, Aleksandra Krupa w walkach juniorek do 50 kg 6-3 kup, Iryna Povazhna w walkach juniorek do 50 kg 2 kup-III dan, Mateusz Marzęta w układach formalnych seniorów 5-1 kup, Szymon Oniszczuk w walkach seniorów do 78 kg 5-1 kup;

srebrne medale – Zuzanna Małyska w układach formalnych juniorek młodszych 6-4 kup, Mariia Fedorova w walkach juniorek młodszych do 55 kg 3 kup-I dan, Oliwia Romanek w technikach specjalnych juniorek 2 cup-III dan, Nazar Chumachenko w układach formalnych juniorów 2 kup-III dan, Michał Szczuka w walkach seniorów do 78 kg 5-1 kup;

brązowe medale – Hanna Szczygielska w układach formalnych juniorek młodszych 3 kup-I dan, Oliwia Romanek w walkach juniorek do 65 kg 2 cup-III dan, Nazar Chumachenko w walkach juniorów do 68 kg 2 kup-III dan; Kirill Brigadirenko w walkach seniorów do 63 kg I-VI dan.

ig