Świątecznie i literacko w II LO

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie ma powody do świętowania już od początku grudnia. Może bowiem cieszyć się z ogromnych sukcesów uczniów w konkursach literackich inspirowanych tematyką Bożego Narodzenia.

Anna Romanek, uczennica klasy I c, osiągnęła sukces wyjątkowy – jako jedyna uczennica ze szkół ponadgimnazjalnych została nagrodzona w dziedzinie prozy w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Bardzo cieszy fakt, że w swoim opowiadaniu Ania najpiękniej ze wszystkich uczestników z całego województwa lubelskiego potrafiła wyrazić nastrój i uczucia związane z okresem bożonarodzeniowym. Uroczyste podsumowanie Konkursu od wielu lat organizowanego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbędzie się 17 grudnia.

Literackie talenty z II LO doceniło także Jury XVII Powiatowego Konkursu Literackiego „Opowieści Wigilijne”, cyklicznie organizowanego przez PMDK w Lubartowie. Spośród trzech nagród przyznanych uczestnikom ze szkół ponadgimnazjalnych aż dwie trafiły w ręce uczniów z II LO. W dziedzinie poezji triumfowała Anna Humeniuk z kl. III a, natomiast w kategorii prozy – Anna Romanek z kl. I c. Za swoją pracę została także wyróżniona Emilia Czukiewska z kl. I g. Dziewczyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy podczas uroczystego finału, który odbył się w świątecznej atmosferze 8 grudnia w Sali Rycerskiej pałacu Sanguszków.

Wszystkie uczennice pracowały pod opieką Aleksandry Solarz.

Gratulujemy dziewczynom talentu i sukcesów, życzymy kolejnych osiągnięć!

AO

METADATA-START
METADATA-START
METADATA-START
METADATA-START