Świątecznie w Przedszkolu Miejskim nr 4

W Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka”. Organizatorami konkursu były Elżbieta Zmysłowska, Marzena Karczmarz, Agnieszka Janeczek i Emilia Truszkowska.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi; pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

W holu przedszkola można było podziwiać 20 przepięknych prac wykonanych przez dzieci. Każda praca była inna, na swój sposób wyjątkowa, co spowodowało, że jury miało trudne zadanie.
Po wnikliwej naradzie, decyzją jury, wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Iwonę Kożuchowską oraz vice-dyrektor Beatę Guz książeczkami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Aby poczuć magię zbliżających się świąt, chcąc nawiązać do tradycji malowania jajek, przedszkolaki z grupy Króliczki zaprezentowały się w zabawnym skeczu i wcieliły się w rolę pisanek , zajączka, baranka oraz kurczaczków. Jeszcze raz gratulujemy wspaniałych prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorki