Święta inne niż wszystkie…

Zawsze wyczekiwane, ponieważ jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe. To czas dla rodziny, najbliższych i przyjaciół. Wyzwala w ludziach wiele dobra, pozwala odpocząć od nieustannego pośpiechu. Teraz będą szczególne, ponieważ wszyscy od wielu miesięcy zmagamy się z epidemią. Wiele jest niepokoju i nadziei jednocześnie, pragnień, aby można było swobodnie oddychać, jak dawniej. A może tym razem będzie czas na bycie razem, na rozmowy i wspólne kolędowanie. Podarujmy sobie to, co dziś bezcenne- czas z ludźmi, których kochamy, może zauważymy, że ktoś obok potrzebuje naszej uwagi, rozmowy lub pomocy. Jedyne, czego musimy się wyzbyć, z czego całkowicie zrezygnować to obojętność na drugiego człowieka.

Takie przesłanie towarzyszyło również utalentowanym literacko i plastycznie uczniom ZS nr 2 z ul. Chopina w Lubartowie, którzy wzięli udział w XIX Wojewódzkim Konkursie Literackim ,, Moje Boże Narodzenie”. Nagrody i wyróżnienia w tym szczególnym roku otrzymali: Natalia Wolińska z klasy l H– otrzymała nagrodę w kategorii prozy, za wspaniałe opowiadanie o tolerancji, natomiast wyróżnienia otrzymali Grzegorz Miduch z klasy I H– w kategorii poezji za niezwykłe wiersze o ,,podążaniu za gwiazdą, mędrcach, cichą drogą do Betlejem” oraz Zuzanna Guz- I G- w kategorii plastycznej, za pejzaż miejski w kolorystyce szarości pod tytułem „Piękne Boże Narodzenie”.

Natalia i Grzegorz pracowali pod czujnym okiem pani Beaty Cieślak, a Zuzia pod kierunkiem pani Beaty Józefaciuk. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy wspaniałego finału.

ZS2