Święto Badmintona

III Indywidualne Mistrzostwa Lubartowa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Badmintonie

               Trzecie już Mistrzostwa Lubartowa w ramach Święta Badmintona odbyły się w ostatnią niedzielę i poniedziałek w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w niedzielę w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w poniedziałek w trzech kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

               Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się łącznie 62 sympatyków badmintona. Niektóre kategorie- szczególnie w kategorii open mężczyzn i chłopców szkół ponadpodstawowych  były bardzo mocno i licznie obsadzone. W zmaganiach szkół rywalizowali niejednokrotnie uczestnicy Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i zawodnicy grający w okolicznych klubach. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

               W kategorii klas IV i VI SP wśród dziewcząt najlepsza okazała się Dorota Zielińska (SP 1 Lubartów), druga była Joanna Kot (SP nr 4 Lubartów), a trzecia Lena Żelazek (SP nr 4 Lubartów). W grupie chłopców zwyciężył Mikołaj Dziuba (SP Wólka Rokicka), drugi był Błażej Wasak (SP Wólka Rokicka), a trzeci Bartłomiej Pojęta (SP nr 4 Lubartów).

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych, klasy VII-VIII, najlepsza okazała się Paulina Redmerska (SP Wólka Rokicka), druga była Natalia Kosior (SP Wólka Rokicka), a na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Tomasiak (SP nr 4 Lubartów). W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców zwyciężył Paweł Danił (SP Wólka Rokicka), drugi był Jakub Zmysłowski (SP 1 Lubartów), a trzeci Adam Mankiewicz (SP 1 Lubartów).

               Wśród uczennic szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Amelia Wójtowicz, na miejscu drugim uplasowała się Kornelia Dziuba (obie uczennice z SP Wólka Rokicka startujące w wyższej kategorii wiekowej), a na trzecim Oliwia Podleśna (ZS nr 2 Lubartów). Najsilniej obsadzona była na pewno kategoria chłopców szkół ponadpodstawowych. Po wielu wyrównanych spotkaniach i niespodziewanych zwrotach akcji bezkonkurencyjny zwyciężył Bartosz Kosior, który w pokonanym polu zostawił Wojciecha Wielgosa (obaj RCEZ Lubartów) i Szymona Czubackiego (ZS nr 2 Lubartów), który zajął III miejsce w turnieju.

               W kategorii open hali przy ul. Chopina wśród kobiet zwyciężyła Roksana Rabczon (absolwentka I LO w Lubartowie), drugie miejsce zajęła Amelia Wójtowicz (SP Wólka Rokicka), a trzecia była Paulina Redmerska (SP Wólka Rokicka). W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dawid Augustynowicz, drugie Marcel Sagan (SP Wólka Rokicka), a trzeci był Tomasz Bocheński (RCEZ Lubartów).

Wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów zostali nagrodzeni dyplomami, a pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało atrakcyjne nagrody rzeczowe zakupione z funduszy przekazanych przez Miasto Lubartów. Dekoracji dokonał p. o. Dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie pan Zbigniew Sajda.

               Łącznie, na 7 przygotowanych kortach, rozegrano 141 dwu- lub trzysetowych spotkań. Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, a sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorzy serdecznie dziękują Miastu Lubartów, sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.

               Niedzielne zawody dla dorosłych mieszkańców Lubartowa były świetną formą spędzenia wolnego czasu. Natomiast turniej dla młodzieży szkolnej rozegrany w ostatni poniedziałek w ramach Święta Badmintona trafia w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży. W bieżącym roku szkolnym szkoły uczestniczące w sobotnim i poniedziałkowym turnieju miały doskonałe przetarcie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Powiatu z kalendarza SZS. Mamy nadzieję, że tak, jak w latach ubiegłych, w tym roku również awansują do zawodów wojewódzkich.

UKS TOP