Święto Badmintona

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w ramach Święta Badmintona odbyły się w niedzielę 26 listopada w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w dwóch kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

               Organizatorem turnieju był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się łącznie 26 sympatyków badmintona. Niektóre kategorie, szczególnie kategoria Open mężczyzn, były bardzo mocno i licznie obsadzone. W zmaganiach szkół rywalizowali niejednokrotnie uczestnicy Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, czy zawodnicy grający w okolicznych klubach. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

               W kategorii dziewcząt szkół podstawowych najlepsza okazała się Lena Żelazek, druga była Joanna Kot, a trzecia Maja Błonka. W kategorii chłopców SP zwyciężył Adam Verhagen, drugi był Michał Kułak, a trzeci Dominik Raczyński. W kategorii open w hali przy ul. Chopina wśród kobiet zwyciężyła Martyna Czubacka, drugie miejsce zajęła Oliwia Podleśna, a trzecia była Gabriela Januszek. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Bartosz Kosior, drugie Szymon Czubacki, a trzeci był Dawid Augustynowicz.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów zostali nagrodzeni dyplomami i udekorowani medalami. Zzawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach, otrzymali drobne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali również pamiątkowe statuetki. Dekoracji dokonał kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie Krzysztof Karczmarz oraz dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie i jednocześnie Prezes UKS TOP Zbigniew Sajda. Sędzią głównym turnieju była Beata Sajda, a sędziami boiskowymi i stolikowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie oraz uczestnicy turnieju. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Zawodnicy mieli w czasie trwania turnieju zapewnione napoje chłodzące oraz kawę i herbatę. – Rozgrywki dla młodzieży szkolnej trafiły w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży. Niedzielne zawody w ramach Święta Badmintona były również świetną promocją Powiatu Lubartowskiego – powiedział organizator zawodów Z Sajda.

UKS TOP