Święto Badmintona w ZS nr 2

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w ramach Święta Badmintona odbyły się w ostatnią niedzielę w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w kilku kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców. Podczas turnieju przeprowadzono również zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy, które zostaną przekazane potrzebującym.

               Organizatorem turnieju zorganizowanego 10 kwietnia 2022 r. był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się łącznie 50 sympatyków badmintona. Niektóre kategorie, szczególnie kategoria Open mężczyzn, były bardzo mocno i licznie obsadzone. W zmaganiach szkół rywalizowali niejednokrotnie uczestnicy Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, czy zawodnicy grający w okolicznych klubach. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

Wśród chłopców w kategorii klas I-III zwyciężył Miłosz Turski, drugi był Błażej Wasak, a trzeci Mikołaj Dziuba. W połączonej kategorii dziewcząt starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych najlepsza okazała się Amelia Wójtowicz (SP Wólka Rokicka), druga była Paulina Redmerska (SP Wólka Rokicka), a trzecia Julia Przysiadła (ZS nr 2 Lubartów).

W rozgrywkach chłopców klas IV-VI SP zwyciężył Paweł Danił,  drugi był Wojciech Kobyłka (obaj SP Wólka Rokicka), a na trzecim miejscu uplasował się Jan Widerowski (UKS Badminton Puławy).

W kategorii klas VII-VIII SP wśród chłopców zwyciężył Wiktor Redmerski (SP Wólka Rokicka), drugi był Oskar Turski (UKS Badminton Puławy), a trzeci Jakub Niedochodowicz. Wśród chłopców szkół ponadpodstawowych ponownie bezkonkurencyjny okazał się Szymon Czubacki (ZS nr 2  Lubartów), który w pokonanym polu zostawił Marcela Sagana (Wólka Rokicka) i Aleksandra Pęksę (ZS nr 2 Lubartów), który zajął III miejsce w turnieju.

               W kategorii open w hali przy ul. Chopina wśród kobiet zwyciężyła Roksana Rabczon, drugie miejsce zajęła Jagoda Wielgos- Trykacz, a trzecia była Monika Wójtowicz. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Damian Woźniak, drugie Szymon Czubacki, a trzeci był Dawid Augustynowicz.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów zostali nagrodzeni dyplomami, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach, otrzymali drobne nagrody rzeczowe zakupione z funduszy przekazanych  przez Powiat Lubartowski oraz ufundowane przez sponsora zawodów, firmę Nauka Jazdy Jeże. Dekoracji dokonał p. o. Dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie, Prezes UKS Top pan Zbigniew Sajda oraz właścicielka firmy Jeże, pani Agnieszka Jeżowska. Łącznie, na 7 kortach, rozegrano 109 dwu- lub trzysetowych spotkań! Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, a sędziami boiskowymi i stolikowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie oraz uczestnicy turnieju. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Zawodnicy mieli w czasie trwania turnieju zapewnione napoje chłodzące oraz kawę i herbatę.

               -Zawody miały na celu propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego powiatu oraz przybliżenie naszemu społeczeństwu badmintona, jako doskonałej formy wypoczynku. Niedzielne zawody w ramach Święta Badmintona były również świetną promocją Powiatu Lubartowskiego. Rozgrywki dla młodzieży szkolnej trafiły w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży- powiedział organizator zawodów p. Z Sajda.

UKS TOP