Święto Niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 2

W dniu 9 listopada dzieci z Przedszkola Miejskiego nr  2 w Lubartowie  obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji zorganizowany został przez wszystkie grupy „Koncert dla Niepodległej”, podczas którego  dzieci oddały hołd swojej Ojczyźnie.

Uroczystość rozpoczęła grupa „Biedronki” inscenizacją przedstawiającą historię Polski, po której wszystkie przedszkolaki z dumą odśpiewały hymn narodowy. Podczas uroczystości nie zabrakło wiersza W. Bełzy „Kto Ty jesteś?”, który wyrecytowały dzieci z grupy „Motylki”, a także wierszy „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego i „Polska” autorstwa M. Skrobacz, przedstawionych przez dzieci z grupy „Pszczółki”. Swoją miłość do Ojczyzny nasze przedszkolaki wyraziły również w piosenkach o charakterze patriotycznym. Najmłodsze dzieci z grupy „Krasnoludki” zaśpiewały piosenkę pt. „Mój dom jest biało-czerwony”, „Pszczółki” przedstawiły co w Polsce najpiękniejsze śpiewając piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” zaś  grupa „Misie” w  inscenizacji  muzyczno-ruchowej do piosenki M. Tomaszewskiej pokazała, że Polskę nosi  w sercu i głowie.  Najstarsza grupa „Biedronki” zaprezentowała się w piosenkach pt. „Nasz kraj” i „Co to jest niepodległość?” oraz w uroczystym  tańcu z szarfami w barwach naszej flagi do utworu F. Chopina „Polonez g-mol”.           

Głównym celem koncertu było kształtowanie postaw patriotycznych  i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji  oraz utrwalenie symboli narodowych. Udział w tej jakże radosnej uroczystości przybliżył dzieciom nie tylko historię Polski, ale także  wzbudził w małych serduszkach miłość do Ojczyzny i pokazał piękno naszego kraju, które małe przedszkolaki dopiero odkrywają.