Święto Policji

Obchody Święta Policji zorganizowano 16 lipca w Lubartowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice św. Anny, którą odprawił ks. Andrzej Juźko w intencji policjantów i pracowników cywilnych. Następnie był apel, podczas którego wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Spotkanie z uwagi na niesprzyjającą pogodę miało miejsce w Spółdzielni Mieszkaniowej i było okazją do podziękowań za odpowiedzialną pracę policjantów. – Dzisiejszy dzień jest ukoronowaniem naszej służby, którą pełnimy każdego dnia. Wymiernym przyczynkiem są awanse oraz wyróżnienia. Za tę służbę dziękuję bardzo serdecznie – mówił Andrzej Porczak, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele samorządu miasta, gminy i powiatu Lubartów, Nadleśnictwa Lubartów, straży pożarnej, instytucji współpracujących z policją. Komendę

Wojewódzką Policji w Lublinie reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Jerzy Czebreszuk: – Każdego dnia policjanci narażają się, wykonując swoje obowiązki, wychodząc na służbę. Są różne sytuacje, gdzie dość często ponoszą uszczerbek na zdrowiu, ale też są przypadki, że dochodzi do tragicznych wydarzeń i śmierci policjantów. W tym szczególnym dniu chciałbym podziękować wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom policji za codzienny trud, za to, że dobrze wypełniacie swoje obowiązki i realizujecie niełatwe czynności. Chciałbym podziękować waszym rodzinom, w których macie wsparcie – powiedział Jerzy Czebreszuk.

Życzenia i gratulacje złożył burmistrz Janusz Bodziacki:W imieniu samorządów gminnych, Nadleśnictwa Lubartów i Komendy Straży Pożarnej chcę za tą służbę podziękować policjantom. Za to, że jesteście, że dajecie bezpieczeństwo naszym mieszkańcom, wielokrotnie przychodzicie z pomocą, ratując życie i mienie. Chcę złożyć najlepsze życzenia, aby każdy dzień przynosił wam radość, satysfakcję, aby był przeżywany w zdrowiu, abyście byli radością dla swoich rodzin. Gratuluję również wszystkim awansowanym.

W tym roku awanse na wyższe stopnie w policji otrzymało 41 funkcjonariuszy. Natomiast 9 policjantów oraz pracownik policji otrzymali nagrody.

Sylwia Nowokuńska