Święto Roweru 2017

 

W niedzielę 25 czerwca już po raz dwudziesty czwarty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, największa w Europie, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników.  Jak zakładają organizatorzy- tegoroczna edycja przyniesie  ponad 14 000 uczestników.

Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje od godz. 8.00. na placu przy ul. Nowodworskiej. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki.

O przygotowaniach do XXIV Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:

– Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy z nas, który przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Pokażmy całemu krajowi, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem naszej wspólnej imprezy jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszamy. Dla uczestników przygotowaliśmy 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. W tym roku ubierzemy uczestników na biało, bo w takim kolorze będą okolicznościowe koszulki. Ciągle pracujemy nad szczegółowym programem imprezy. Odwiedzi nas plejada gwiazd polskiego kolarstwa – Zbigniew Spruch, Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Jan Brzeźny, Jan Jankiewicz, Roman Cieślak. Będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy z mistrzami kolarstwa. Część imprezy poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner.

ig