Święto Roweru jak zwykle pełne atrakcji

W niedzielę 25 czerwca już po raz dwudziesty dziewiąty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie pyszną grochówką. Redakcja „Lubartowiaka” jest patronem prasowym XXIX Święta Roweru.

Święto Roweru to impreza promująca zdrowy styl życia. Buduje więzi międzypokoleniowe oraz kształtuje postawy społeczne. W jej organizację co roku zaangażowanych jest pond 200 wolontariuszy. Jest to największa impreza tego typu w Polsce, z bardzo dużym potencjałem promocyjnym. Organizacja Święta Roweru przyczynia się do promocji Miasta Lubartów, Gminy Lubartów, Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego.

Zapytaliśmy organizatorów o szczegóły największej lubartowskiej imprezy sportowo-rekreacyjnej. Trzeba przyznać, że plany robią wrażenie.

Wiadomo, że będą okolicznościowe koszulki i dyplomy dla uczestników oraz konkurs, w którym będzie można zostać właścicielem roweru dobrej klasy. Takich rowerów będzie 10. Będą też inne atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. W tym roku uczestnicy otrzymają szare świętorowerowe koszulki. Od 2014 roku ważna jest charytatywna części imprezy. W niedzielę 25 czerwca dobrowolnymi datkami pieniężnymi będzie można wesprzeć działalność lubartowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. PCK będzie dedykowana trasa nr 1. Ekscytująco zapowiada się także rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Wspólnie z Miastem Lubartów i MOSiR Lubartów oraz przy ogromnym udziale uczestników Święta Roweru powalczymy o ten tytuł. Już niebawem zostanie uruchomiona rejestracja elektroniczna, czyli duże ułatwienie i skrócenie czasu oczekiwania na zapisanie się. Podczas imprezy będzie można kupić książkę „Święto Roweru w Lubartowie 1994-2019”, czyli kompendium wiedzy na temat wspólnego wydarzenia. W tym roku gościem specjalnym będzie Malwina Kowszewicz – dziennikarka i pisarka. No i na zakończenie niespodzianka przygotowana przez długoletniego sponsora. Firma Gaspol zapewni balon. Czy dzięki temu będzie możliwa odlotowa podróż? O tym i o innych atrakcjach należy przekonać się biorąc osobisty udział w XXIX Święcie Roweru.

ig