Święto Roweru już 26 czerwca

W niedzielę 26 czerwca już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się Święto Roweru, impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i z roku na rok przyciągająca coraz większą liczbę uczestników.

Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować jeden z dwudziestu trzech rowerów, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską grochówki. Tradycyjnie już sztab organizacyjny – Pożak Team zamówił odpowiednią pogodę.

O przygotowaniach do XXIII Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:

Ciężko pracujemy, by dopiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Ciągle poszukujemy sponsorów. Największą część budżetu imprezy stanowią koszulki. Ale spokojnie, jestem przekonany, że damy radę. Odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie osób z zewnątrz. Spodziewamy się 16 tysięcy uczestników, choć może to być nawet znacznie większa liczba. W tym roku na 23 szczęśliwców czekają rowery marki Cossack.

Już dziś warto zaplanować sobie czas, by w niedzielę 26 czerwca uczestniczyć w największej w Polsce imprezie rowerowej.

IG

plakat