ŚWIĘTO ROWERU JUŻ 28 RAZ

W niedzielę 26 czerwca już po raz dwudziesty ósmy odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników. Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie pyszną grochówką.

Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy, kto przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Uczestnicy pokazują całej Polsce, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem „rowerowego zawrotu głowy” jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszają organizatorzy. Dla uczestników przygotowano 6 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy) i 62 kilometry.

– Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Lubartowa na XXVIII Święto Roweru. Zapewniam, że będzie się działo bardzo dużo. To nasza wspólna impreza i warto w niej uczestniczyć. Pierwszy raz mamy radiowy patronat medialny. Już od kilku dni wiadomości o lubartowskim spotkaniu miłośników rowerów można usłyszeć na antenie Radia ESKA. A w niedzielę 26 czerwca przedstawiciele radia będą obecni w Lubartowie. Możemy się spodziewać relacji na żywo, nagrań uczestników i prowadzenia imprezy ze sceny. Już od wielu lat nieodłącznym elementem Święta Roweru są unikatowe, oryginalne koszulki, które rozdajemy uczestnikom. Wiemy, że są takie osoby, które mają niemal komplet „świętorowerowych” trykotów. W tym roku każdy kto minimum raz pokona dowolna trasę otrzyma koszulkę koloru czerwonego, oczywiście z tematyczną grafiką. Zachęcam do elektronicznej rejestracji swojego udziału. Warto skorzystać ze specjalnego formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Ułatwi to sprawne działanie w dniu imprezy wszystkim uczestnikom mówi pomysłodawca i główny organizator Święta Roweru Janusz Pożak.

– Święto Roweru jest już tak uznaną marką na rynku lokalnym, że doczekało się książki na swój temat. To unikatowe wydawnictwo nosi nazwę „Święto Roweru w Lubartowie 1994-2019”. Książkę można kupić w Punkcie Informacji Turystycznej w Lubartowie, ul. Farna 4. Będzie ją można nabyć również podczas tegorocznej edycji Święta Roweru w niedzielę 26 czerwca na głównym placu imprezy. Polecamy, rekomendujemy i zachęcamy do kupna. To książka o Was, o nas, o wyjątkowej społeczności naszego wspólnego dzieła. Warto ją mieś w swojej biblioteczce. Od 2014 roku nieodłączną częścią naszej wspólnej imprezy jest pomoc charytatywna. Tak też będzie i w tym roku. Tym razem zachęcamy do wsparcia Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Na głównym placu imprezy oraz w okolicach punktów kontrolnych obecni będą wolontariusze, którzy przeprowadzą zbiórkę publiczną. Każdy będzie miał okazję swoją dobrowolną wpłatą wesprzeć nasze lubartowskie hospicjum. Zachęcamy by chętnie wrzucać pieniądze do puszek, które będą trzymali wolontariusze. A Święto Roweru jest tak dużym przedsięwzięciem, że do jego sprawnego przeprowadzenia potrzebujemy grupy 200 wolontariuszy. Już teraz dziękuję im za bezinteresowną pomoc, a uczestników proszę, by poprzez sympatyczny uśmiech wyrazili swoją wdzięczność za okazaną pomoc. Impreza tradycyjnie już kończy się losowaniem rowerów. W tym roku 10 jednośladów znajdzie swoich nowych właścicieli – to słowa Edyty Lewtak z Komitetu Organizacyjnego Święta Roweru.

Informacje na temat imprezy zamieszczone są na stronie internetowej i fb Święta Roweru.

ig